/hamag/assets/otwarcie2-jpg-12017.jpeg

Żelazko parowe Philips GC4887/30 Azur Pro – test

Philips GC4887/30 Azur Pro to model dla najbardziej wymagających. W jakie funkcje został wyposażony?

Data publikacji: 12.12.2017
Prasowanie parowe to fantastyczne wyjście dla osób, które lubią mieć wszystko dobrze poukładane. To technologia sprzyjająca pośpiechowi, nagromadzeniu obowiązków i długim godzinom pracy. Para w szybki i łatwy sposób pozwala uporać się z najcięższymi zagnieceniami. Stop męczarniom przy desce – zaczynamy nowy wymiar prasowania!

Żelazko ładnie się prezentuje. Ciemny fiolet i czerń to atrakcyjne połączenie. Jednak mnie interesuje działanie. Należę do osób, które nie lubią prasować i chętnie odkurzę całe mieszkanie, byleby nie dotykać żelazka. Z tego powodu jestem też bardzo ciekawa nowych rozwiązań, łudzę się, że być może kiedyś polubię ten rytuał? Dla niektórych prasowanie bywa relaksujące. Prasując, przemyśliwują swoje życie, oglądają seriale czy słuchają muzyki, a mamy mogą nieco odpocząć od opieki nad maluchami.

Testowanie najlepiej zaczynać z najtrudniejszym typem ubrań – koszulami. Jeśli sprzęt z tym sobie poradzi, na pewno otrzyma moją rekomendację. Pokrętło to centrum dowodzenia. Wybieramy więc bawełnę, jedwab lub tkaniny syntetyczne. Pierwsze wrażenie z prasowania są zaskakujące. Nigdy wcześniej stopa nie sunęła tak płynnie i miękko po materiale. To fajne uczucie. Nie muszę niczego dociskać, przytrzymywać – idzie gładko jak po przysłowiowym maśle! Dzięki ostremu dzióbkowi, wjeżdża w każdy zakamarek prasowanej koszuli, a tych jest sporo. Najczęściej używam funkcji prasowania z parą (można też wybrać tryb ECO, by zaoszczędzić na energii). Duża moc 3000 W i ciągły strumień pary 50 g/min pomagają usunąć typowe dla koszul zagięcia. Jeśli z czymś nie mogę sobie poradzić, dokładam dodatkowe uderzenie gorąca poprzez naciśniecie przycisku znajdującego się na spodzie rączki. Takie nadprogramowe 230 g pary poradzi sobie z najgorszymi zagnieceniami, tymi przy kieszonce i mankietach również!

Funkcji silnego uderzenia pary można używać także do prasowania w pionie – to bardzo wygodna opcja w przypadku firanek, zasłon, czy sukienek. Sprawdza się podczas odświeżania tekstyliów i lekkiej garderoby. A jak z ergonomią tego modelu? Philips GC4887/30 Azur Pro to przede wszystkim wygodne prasowanie. Żelazko nie zadziera materiału, gładko mknie po jego powierzchni, a ręka się nie meczy. Miękki uchwyt, odpowiednio wyprofilowany dzióbek i przede wszystkim 5-gwiazdkowa stopa żelazka (T-ionicGlide) pokryta warstwą tlenku tytanu odpowiada za ten niezwykły komfort pracy. Jest nie tylko odporna na zarysowania, ale zapewnia wspomniany wyżej fantastyczny poślizg.

Żelazko jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ automatycznie się wyłącza, jeśli nie jest używane! To spory atut dla roztargnionych osób, które nie zawsze mają wszystko pod kontrolą. Postawione na podstawie wyłącza się po 8 minutach, zaś na stopie lub na boku — po 30 sekundach.

Kolejnym atutem jest spory zbiornik wody o pojemności 350 ml, który umożliwia wyprasowanie większej ilości ubrań za jednym razem. Nie ma nic bardziej irytującego niż sterta ubrań i ciągłe wycieczki do kranu po wodę. W przypadku tego modelu można tego uniknąć! Kolejnym udogodnieniem jest długi przewód (2,5 m), który zapewnia spory zasięg manewrowania i swobodę ruchów. 

Philips GC4887/30 Azur Pro to zdecydowanie model dla najbardziej wymagających malkontentów, którzy nie lubią prasować, a muszą. Być może dzięki innowacyjnym rozwiązaniom polubią prasowanie i znajdą w nim możliwość odstresowania?

Największe plusy:

  • szybkie nagrzewanie
  • szybkie i sprawne prasowanie  
  • mocny strumień pary 
  • nie ma potrzeby dociskania żelazka do materiału 
  • automatyczne wyłączanie

Zobacz także

Żelazka / #Test

classic-jpg-10795

Philips StyleTouch Pure GC440 – test parownicy do ubrań

Philips StyleTouch Pure GC440/47 to ręczny steamer, czyli parownica do odświeżania i usuwania zagnieceń z ubrań. Idealna dla tych, którzy żyją w ciągłym biegu.

Żelazka / #News

tefal-gv9070-classic-jpg-8549

Skuteczne prasowanie i ochrona tkanin – Tefal GV9070

Taki powinien być (i jest) nowoczesny generator pary.

Żelazka / #News

russell-hobbs-light-easy-classic-jpg-7301

Russel Hobbs Light & Easy – po prostu praktyczne żelazko

Prasowanie w poziomie i w pionie – zawsze z doskonałymi efektami.