/hamag/assets/otwarcie-parownica-jpg-10998.jpeg

Philips StyleTouch Pure GC440 – test parownicy do ubrań

Philips StyleTouch Pure GC440/47 to ręczny steamer, czyli parownica do odświeżania i usuwania zagnieceń z ubrań. Idealna dla tych, którzy żyją w ciągłym biegu.

Data publikacji: 14.09.2017
Jeśli jesteś w wiecznym niedoczasie, a potrzebujesz wyglądać jak przysłowiowy człowiek, czyli odziany w wyprasowane ubrania, weź w dłoń ręczny steamer Philips StyleTouch Pure GC440/47 i działaj na swoją korzyść. To rozwiązanie dla osób, które chcą pięknie się prezentować, ale nie lubią wielogodzinnych nasiadówek przy żelazku i prasowalnicy.

Philips StyleTouch Pure GC440/47

Parownica do ubrań fantastycznie sprawdza się przy wygładzaniu zagnieceń z sukienek i lekkich, damskich koszul. Takie są moje wnioski po testowaniu sprzętu marki Philips. Steamer StyleTouch Pure GC440/47 bardzo szybko działa, jest lżejszy od tradycyjnego żelazka, stąd taki wysoki komfort użytkowania. Jest wygodny, po prostu. Nagrzanie następuje w ciągu 60 sekund, to super wynik. Urządzenie można stosować w pionie i w poziomie – na sofie, wieszaku lub na podłodze i na każdy rodzaj materiału. Nie jesteśmy w stanie przypalić nawet delikatnej tkaniny… To wielki plus.

Z mojego doświadczenia wynika, że sprzęt najlepiej działa, gdy prasuję prosto z wieszaka. Tak jest mi najwygodniej. Urządzenie najfajniej radzi sobie z sukienkami, spódniczkami, bluzkami, spodniami. Nieco gorzej jest z koszulami. Te już lepiej położyć na kanapie lub łóżku na przykład, aby dokładniej móc wyprostować kołnierzyk, przestrzenie między guzikami i te mocniej zagniecione obszary. Jeśli wasza koszula jest bardzo wymiętolona, a jej materiał bywa dość „trudny”, steamer może sobie z nim nie poradzić. Ubrania na szczęście nie są mokre po parowaniu, są odświeżone i wygładzone. Mimo uderzenia pary, ten sprzęt nie nadaje się do bardziej zaawansowanych działań prasowalniczych, ale za to przyda się do odświeżenia tapicerowanych mebli i poduszek.

 

Sprzęt idealny do odświeżania sukienek

Parownica jest również przydatna do usuwania brzydkich, poimprezowych zapachów z tkanin. Przydatna opcja przed spotkaniem, kiedy nie mamy czasu na długie szykowanie. Sprzęt spodoba się także mamom, ponieważ dzięki uderzeniu pary zabijane są bakterie! Tę cechę można wykorzystać podczas odświeżania maskotek oraz dziecięcych ubranek czy kocyków. Podczas usuwania zagnieceń z rzeczy z aplikacjami nie trzeba martwić się o ich przypalenie. Ponadto firanki i zasłony można prostować bezpośrednio na karniszu, a także świeżo założoną pościel.

Z nakładką lepiej prostuje się grube materiały

Na koniec wspomnę o marynarkach i płaszczach. Te również można odświeżać za pomocą ręcznej parownicy. Służy do tego szczotka z włosiem, dzięki której para wnika głębiej w grubą tkaninę i pomaga uzyskać zadowalające efekty. Na pewno przyda się w okresie jesienno-zimowym!

Steamer GC440/47 to fantastyczne uzupełnienie żelazka parowego. W moim wydaniu raczej je zastępuje, ponieważ nie lubię prasować. To świetna alternatywa dla mnie – osoby zabieganej i mało pedantycznej. Daję minus za koszule, tutaj trzeba bardziej się namęczyć, ale cała reszta jest jak najbardziej na plus! Z parownicy korzystam wtedy, gdy potrzebuję daną rzecz szybko, a także w podróży. To, co spodobało mi się w tym modelu, to także wygląd. Smukła rączka w delikatnym kolorze daje bardzo fajny efekt wizualny. Polecam ten sprzęt szczególnie osobom, które mają mało czasu i tak jak ja nie lubią rozkładać deski do prasowania.

Plusy:

  • łatwość wygładzania zagnieceń
  • szybkość nagrzewania
  • poręczność, kompaktowość
  • nowoczesny design
  • odpowiednia długość kabla
  • bezpieczne użytkowanie bez przypalania

Minusy:

  • nie radzi sobie z mocnymi zagnieceniami
  • gorsze działanie w przypadku „trudnych” koszul 
  • cena

Zobacz także

Żelazka / #Recenzja

classic2-jpg-12016

Żelazko parowe Philips GC4887/30 Azur Pro – test

Philips GC4887/30 Azur Pro to model dla najbardziej wymagających. W jakie funkcje został wyposażony?

Żelazka / #News

tefal-gv9070-classic-jpg-8549

Skuteczne prasowanie i ochrona tkanin – Tefal GV9070

Taki powinien być (i jest) nowoczesny generator pary.

Żelazka / #News

russell-hobbs-light-easy-classic-jpg-7301

Russel Hobbs Light & Easy – po prostu praktyczne żelazko

Prasowanie w poziomie i w pionie – zawsze z doskonałymi efektami.