/hamag/assets/helfi-slajder-12-jpg-7934.jpeg

Zdrowy maluch z helfi

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Ciągle musi być czujny i mieć oczy dookoła głowy, bo maluchy mają setki pomysłów na minutę. Dlatego powstał asystent, który trochę odciąży rodziców.

Data publikacji: 22.02.2017

Rodzicielstwo to jedno z największych wyzwań przed jakimi możemy zostać postawieni. Dbanie o to, by dziecko dobrze się rozwijało nie jest wcale takie proste. Często brakuje nam wiedzy, doświadczenia oraz pomocy innych w ustaleniu czy maluch zdrowo rośnie. Czasami, gdy dopadnie go choroba, możemy poczuć się zagubieni. A wystarczy tylko skorzystać z pomocy helfi, by zapanować nad sytuacją, nawet kiedy nie wszystko przebiega zgodnie z planem.

Helfi to aplikacja, która ma pomagać zadbać o dziecko na każdym etapie jego życia – nawet jeszcze zanim pojawi się na świecie! Funkcje takie jak e-książeczka zdrowia, konsultacje online czy panel zdrowia i rozwoju, pozwolą mieć wszystko pod kontrolą, a przy okazji są dużym udogodnieniem dla zapracowanych rodziców. Całość została opracowana przez specjalistów z wielu dziedzin, tak aby stworzyć prawdziwego asystenta zdrowia dziecka. Aplikacja pozwala zachować całą historię chorób malucha pod ręką – to pewność, że dokumentacja będzie uporządkowana i nie zagubi się wśród kilkunastu teczek i folderów. Przy okazji helfi dopilnuje, byśmy stawili się w odpowiednim czasie u lekarza, wykonali niezbędne badania i wyłapali wszelkie nieprawidłowości. Gdy coś nas zaniepokoi, możemy w każdej chwili skorzystać z konsultacji online z profesjonalnym lekarzem. To szczególnie ważne, gdy dodzwonienie się do przychodni jest niemożliwe, a długie kolejki do gabinetu lekarskiego uniemożliwiają szybką pomoc. Helfi to opcja także dla tych, którzy dopiero planują zostać rodzicami – dzięki niemu przyszłe mamy zadbają o siebie w ciąży oraz rosnącego w brzuchu malucha. Za pomysł tego kompleksowego narzędzia odpowiada Piotr Harasymczuk, z zawodu lekarz, a prywatnie tata 7-letniego Kuby.

– Rodzice często mają różne wątpliwości, czy z ich dzieckiem wszystko jest w porządku: czy nie powinno zacząć już siadać lub raczkować. Helfi pozwoli monitorować rozwój dziecka i zaalarmuje, jeżeli coś nie będzie w normie – opowiada Harasymczuk. W tej chwili prace nad aplikacją nadal trwają – na platformie crowdfundingowej Wspieramto.pl prowadzona jest zbiórka funduszy. Aby uruchomić aplikację, zespół helfi musi zebrać 57 tys. złotych. Jeśli doceniacie ten pomysł, możecie wesprzeć helfi tutaj.


Źródło:Helfi / Poznań Eska

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!