SPA dla malucha

Każdy z nas lubi czasem wygrzać się w saunie, poszaleć na basenie lub zadbać o siebie u kosmetyczki lub masażysty. Kto jednak powiedział że to przyjemności tylko dla dorosłych?

Data publikacji: 02.04.2017

Masaż gorącymi kamieniami czy aromatycznymi olejkami? Sauna parowa czy fińska? A może złota maseczka na twarz lub zabieg liftingujący? Takie wybory to my rozumiemy. Wyjazd do SPA to prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii relaksu. Naszym skromnym zdaniem to idealne rozwiązanie na stres i przemęczenie, a nawet zwykłą chandrę. I chociaż do tej pory twierdziliśmy, że na SPA nigdy nie jest za wcześnie lub za późno, to ta oferta nas zaskoczyła...

W Australii powstało Baby Spa. Nazwa ta jednak nie oznacza, że wyjdziecie z niego maksymalnie odmłodzeni. To miejsce, gdzie mogą udać się dzieci – w tym nawet dwudniowe maluchy! Ale spokojnie, nie chodzi o manicure lub długie sesje w saunie. – Ludzie, słysząc nazwę 'SPA dla niemowląt', często z góry zakładają, że chodzi o zabiegi kosmetyczne. To skojarzenie jest jednak dalekie od prawdy – uspokaja Kavita Kumar, założycielka Baby Spa.

Maluchom, zamiast wizyty u kosmetyczki, poleca się bowiem hydroterapię. To oswaja je z wodą, a w dodatku pomaga im przygotować się na pierwsze lekcje pływania. Woda doskonale wspomaga rozwój dziecka, pozwala im nauczyć się panować nad odruchami, pobudza także zmysły i ma zbawienny wpływ na mięśnie i kości niemowląt. Maluchy mogą w SPA swobodnie pływać, dzięki opatentowanemu urządzeniu Bubby, które pomaga im utrzymać się w wodzie w pionie. To jednak nie wszystko. Spa oferuje także masaże z użyciem nawilżającego, naturalnego olejku z pestek winogron dla dzieci poniżej 6 miesiąca życia. Masaż może być wykonany przez specjalistę lub własnoręcznie przez rodziców instruowanych przez profesjonalistę.

Nauka masażu dziecka to doskonały sposób na budowanie więzi, pomaga też kobietom w depresji poporodowej poradzić sobie z przytłaczającymi je emocjami. Rodzice są zachwyceni, podobnie jak dzieci o czym możemy się przekonać, oglądając uśmiechnięte maluchy na Instagramie Baby Spa. To nie pierwszy tego rodzaju przybytek. Laura Sevenus, założycielka franczyzy Baby Spa, posiada także placówki w Europie oraz Afryce. To świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem bardziej intymnie i w atmosferze błogiego relaksu.

 

Źródło: F5 / Bored Panda

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!