/hamag/assets/dreame-vacuum-cleaner-t20-otwarcie-jpg-12985.jpeg

Odkurzacz bezprzewodowy, który dobrze ssie - testuję Dreame T20

Dreame T20 to cichy odkurzacz bezprzewodowy, który rozpoznaje dywany i automatycznie podnosi moc ssania. Baterię można wymienić dosłownie w ciągu kilku sekund, dzięki czemu łatwo wydłużymy czas pracy. Ma wiele końcówek w komplecie. Oto test Dreame T20.

Data publikacji: 20.12.2020

Dreame T20 - odkurzacz bezprzewodowy z wymienną baterią

Odkurzacz Dreame T20 na pierwszy rzut oka wydaje się podobny, do modelu Dreame V11, który testowałem niespełna pół roku temu. Ma jednak kilka ważnych zalet w stosunku do niego. Cechy te mają realny wpływ na czas pracy oraz komfort. Zapraszam do szybkiej recenzji Dreame T20.

odkurzacz The Dreame T20Tak prezentuje się cały odkurzacz

Szybkowymienna bateria - podłączasz nową i odkurzasz dalej

W wielu odkurzaczach można wymienić akumulator na nowy, gdy się zużyje. Jednak w Dreame T20 baterię da się wymienić dosłownie w ciągu kilku sekund i ma to bezpośrednie przełożenie na czas sprzątania.

Odkurzacz ma 4 tryby działania oraz tryb ciągły (o tym za moment). Jeśli więc w najlżejszym trybie odkurzacz działa ponad godzinę, to posiadając dwa akumulatory, możemy szybko odłączyć jeden i podłączyć drugi. Efektywnie zyskujemy dwukrotnie dłuższy czas pracy, a odkurzanie przerywamy dosłownie na kilka sekund.

Warto jednak zaznaczyć, że w komplecie jest jeden akumulator. Drugiego można poszukać na Aliexpress, ale Dreame T20 to odkurzacz nowy, więc akumulatory powinny się pojawić wkrótce.

The Dreame T20 - akumulatorWysuwany akumulator

Tryby i czas pracy

Standardowo, z dowolną końcówką odkurzacz oferuje trzy tryby:

Eco - do 70 minut pracy (realnie około godziny, zależnie czy końcówka jest zasilania, czy nie)

Med - do 30 minut pracy (tego trybu będziemy używać najczęściej)

Turbo - do 8 minut pracy (tylko do najbardziej opornych miejsc - np. szczeliny między tapicerką)

Trzeba jednak dodać, że są jeszcze dwa dodatkowe tryby:

Auto - Automatyczne rozpoznawanie powierzchni (zwiększa moc ssania na dywanach). Ta opcja aktywuje się samoczynnie, ale tylko po podłączeniu uniwersalnej końcówki do podłóg i dywanów (Smart Multi-brush).

Continuous - Ciągła praca odkurzacza, bez konieczności naciskania przycisku zasilania. To bardzo przydatna opcja, która zwiększa wygodę w czasie długiego odkurzania.

Czas pełnego ładowania akumulatora, to około 4 godziny.

Wyświetlacz w The Dreame T20Wyświetlacz w Trybie ECO

Wyświetlacz OLED - czytelny i przydatny

Poszczególne tryby działania prezentowane są na wyświetlaczu OLED, umieszczonym nad uchwytem. Nie ma języka polskiego (jest np. angielski), ale w zasadzie nie przeszkadza to w niczym, bo tryby prezentowane są w postaci graficznej, pokazującej długość czasu pracy na baterii. Najwyższy słupek z kolorem zielonym to Eco, średni niebieski to Medium, a niski czerwony to Turbo. Proste.

Instrukcja również nie jest po polsku, ale znaczna część informacji jest podana w formie obrazków, więc raczej nie będzie problemu ze zrozumieniem.

Wyświetlacz w odkurzaczu The Dreame T20Wyświetlacz w Trybie Turbo

Po kilku sekundach od wyboru trybu, zamiast nazwy pojawi się poziom naładowania akumulatora. Jest on również widoczny w czasie ładowania.

Tryb ładowania w The Dreame T20Wyświetlacz w Trybie ładowania

Cichy, lekki i wygodny

W trybie najniższym, czyli Eco, odkurzacz jest wybitnie cichy. Można usłyszeć lekki szum i nic więcej. Moc ssąca jest jednak na tyle dobra, że wystarcza do zbierania “luźnego” kurzu i sierści z podłogi, półek i innych twardych powierzchni.

Standardowo jednak posługiwałem się trybem średnim (Med), który sprawdza się nie tylko na parkiecie / panelach, ale też na dywanach i tapicerce. Tutaj również odkurzacz nie jest głośny. Osoba oglądająca TV w pokoju obok z pewnością nie będzie musiała regulować głośności, w czasie sprzątania. Szum jest słyszalny, ale dość delikatny i na pewno nie irytujący.

W trybie Turbo jest głośniej, ale absolutnie nie ma tragedii. Szum jest intensywny, ale nie świdruje w uszach. Odkurzacz w każdym trybie działa zaskakująco kulturalnie.
 

odkurzacz bezprzewodowy The Dreame T20

Docenić można też to, że Dreame T20 jest lekki i poręczny. Trzyma się go komfortowo i nie męczy ręki, nawet podczas dłuższego sprzątania. Podłączanie i odpinanie rur i końcówek też jest wygodne i szybkie.

Łatwe czyszczenie i wymiana filtrów

Wciskasz dźwigienkę i otwiera się zbiornik z kurzem, który wyrzucasz bezpośrednio do śmietnika.

pojemnik na kurz w odkurzaczu bezprzewodowymOtwarte dno pojemnika na kurz

Przesuwasz zaczep i zdejmujesz cały zbiornik, otrzymując dostęp do filtrów. Podnosisz uchwyt i wysuwasz główny filtr, który możesz opłukać pod kranem.

Filtr główny w The Dreame T20Wysunięty filtr główny

Podnosisz filtr przeciwpyłowy HEPA, który też możesz umyć, a w przyszłości bez problemu wymienić na nowy.

filtr HEPA w odkurzaczu The Dreame T20Filtr HEPA


Wszystkie ważne elementy zbiornika na kurz da się łatwo zdjąć, umyć i równie szybko podłączyć ponownie (rzecz jasna po wyschnięciu). Słowem: ergonomia zasługuje na duże wyrazy uznania.

Jedyną rzeczą, którą można skrytykować jest to, że odkurzacz nie utrzymuje pionu. Nie można go postawić na środku pokoju i wrócić do niego po chwili. Trzeba go oprzeć o ścianę lub po prostu położyć na podłodze.

Do domu i samochodu

W komplecie z odkurzaczem znajdziemy 4 końcówki, przeznaczone do różnych powierzchni. Dwie z nich są z napędem, a dwie bez.

Największa końcówka przeznaczona jest zarówno do podłóg twardych, jak i dywanów. To właśnie po jej podłączeniu odkurzacz może działać w trybie Auto, w którym samoczynnie rozpoznaje rodzaj powierzchni.

Główna końcówka ssąca odkurzaczaGłówna końcówka odkurzacza

Jest uniwersalna - ma szeroką szczelinę i dużo przestrzeni do wciągania kurzu i piasku z podłogi, a jednocześnie napędzaną szczotkę, która wyciąga sierść i kurz z wykładziny i dywanu. Szczotka jest odłączana - można ją umyć lub wymienić w razie uszkodzenia. Końcówka utrzymuje się na miękkich, gumowych kółkach - cichych i delikatnych dla powierzchni.

Druga końcówka z napędem jest mniejsza i świetnie radzi sobie z odkurzaniem oraz usuwaniem sierści z mebli tapicerowanych (miękkich, płóciennych). Spisze się dobrze również w przypadku tapicerki samochodowej.

Wąska końcówka ssąca w The Dreame T20Wąska końcówka z napędem

Szeroka końcówka szczelinowa przydatna jest do precyzyjnego odkurzania mebli oraz miejsc trudniej dostępnych. Ma wysuwaną szczotkę.

szeroka końcówka szczelinowa w odkurzaczu bezprzewodowymSzeroka szczelinowa końcówka

Wąska końcówka jest idealna do odkurzania szczelin - np. między siedziskiem, a oparciem kanapy. Przydaje się też podczas sprzątania samochodu.

końcówka szczelinowa w odkurzaczu The Dreame T20Wąska końcówka szczelinowa

Końcówki można podłączyć standardowo na trzy sposoby:

 • do sztywnej, aluminiowej rury (sprzątanie podłóg lub miejsc przy suficie)
 • do giętkiej, rozciągliwej rury (precyzyjne sprzątanie mebli)
 • bezpośrednio do odkurzacza, bez rury (odkurzanie tapicerki lub innych małych powierzchni)

sztywna i giętka rura w odkurzaczuRura sztywna i giętka

Bardzo przydatny jest też uchwyt ścienny, który od razu ładuje baterię odkurzacza (wystarczy wpiąć do niego ładowarkę, którą mamy w komplecie).

uchwyt ścienny The Dreame T20Uchwyt ścienny

Czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy Dreame T20?

Żaden kabel nie denerwuje Cię i nie ogranicza w czasie sprzątania. Korzystasz z czterech różnych końcówek, w tym dwóch z napędem, a także z czterech trybów pracy. Odkurzacz sam rozpoznaje czy sprzątasz podłogę twardą, czy dywan lub wykładzinę. Bateria wystarcza nawet na ponad godzinę, a całość jest dobrze wykonana, łatwa w czyszczeniu i bardzo prosta w obsłudze.

Odkurzacz bezprzewodowy Dreame T20 jest cichy, wygodny, funkcjonalny i ładny. To dobry wybór, zwłaszcza z kodem rabatowym DREAMEDECPL

Kup odkurzacz The Dreame T20 i obniż cenę o $10 kodem rabatowym DREAMEDECPL

Ocena odkurzacza

 • cicha praca i dobra siła ssania
 • automatyczne rozpoznawanie dywanów
 • wystarczający czas pracy na baterii
 • akumulator można wymienić w ciągu kilku sekund (jest wysuwany)
 • bardzo łatwe czyszczenie pojemnika i filtrów
 • kolorowy wyświetlacz OLED pokazujący stan naładowania baterii i tryby pracy
 • kilka bardzo przydatnych końcówek w zestawie (w tym dwie z napędem)
 • uchwyt ścienny z funkcją ładowania akumulatora
 • bardzo prosta obsługa
 • atrakcyjny, nowoczesny wygląd i dobra jakość wykonania
 • dość lekki jak na odkurzacz bezprzewowdowy
   
 • odkurzacz nie utrzymuje pionu sam
 • pełne ładowanie trwa 4 godziny
 • instrukcja obsługi nie jest po polsku, ale jest instrukcja obrazkowa

Ocena końcowa: 4,9/5

Zobacz także

Odkurzacze / #Artykuł

h-jet90-icon-jpg-13197

Duża moc, wygoda i higiena – odkurzacz Samsung Jet™ 90 spełnia wszystkie wymogi

Przyglądamy się modelowi Samsung Jet™ 90 i… wygląda na to, że spełnia wszystkie wymogi charakteryzujące dobry odkurzacz bezprzewodowy.

Odkurzacze / #News

hoover-box-jpg-13172

Czysta przyjemność, przyjemna czystość

Jeden sprzęt, który zaprowadzi w twoim domu przyjemną czystość i zamieni wiosenne porządki w czystą przyjemność. Taką obietnicę zdaje się składać producent odkurzacza Hoover H-Free 500 Hydro Plus.

Odkurzacze / #News

h-sharp-o-box-jpg-13055

Jeden odkurzacz, by wysprzątać cały dom (i nie tylko)

Sharp twierdzi, że jego nowe odkurzacze pionowe mogą cię zainteresować. I rzeczywiście mogą – bo wystarczy ci to jedno urządzenie, aby cały dom był dokładnie poodkurzany.