/hamag/assets/dreame-vacuum-cleaner-t20-otwarcie-jpg-12985.jpeg

Odkurzacz bezprzewodowy, który dobrze ssie - testuję Dreame T20

Dreame T20 to cichy odkurzacz bezprzewodowy, który rozpoznaje dywany i automatycznie podnosi moc ssania. Baterię można wymienić dosłownie w ciągu kilku sekund, dzięki czemu łatwo wydłużymy czas pracy. Ma wiele końcówek w komplecie. Oto test Dreame T20.

Data publikacji: 20.12.2020

Dreame T20 - odkurzacz bezprzewodowy z wymienną baterią

Odkurzacz Dreame T20 na pierwszy rzut oka wydaje się podobny, do modelu Dreame V11, który testowałem niespełna pół roku temu. Ma jednak kilka ważnych zalet w stosunku do niego. Cechy te mają realny wpływ na czas pracy oraz komfort. Zapraszam do szybkiej recenzji Dreame T20.

odkurzacz The Dreame T20Tak prezentuje się cały odkurzacz

Szybkowymienna bateria - podłączasz nową i odkurzasz dalej

W wielu odkurzaczach można wymienić akumulator na nowy, gdy się zużyje. Jednak w Dreame T20 baterię da się wymienić dosłownie w ciągu kilku sekund i ma to bezpośrednie przełożenie na czas sprzątania.

Odkurzacz ma 4 tryby działania oraz tryb ciągły (o tym za moment). Jeśli więc w najlżejszym trybie odkurzacz działa ponad godzinę, to posiadając dwa akumulatory, możemy szybko odłączyć jeden i podłączyć drugi. Efektywnie zyskujemy dwukrotnie dłuższy czas pracy, a odkurzanie przerywamy dosłownie na kilka sekund.

Warto jednak zaznaczyć, że w komplecie jest jeden akumulator. Drugiego można poszukać na Aliexpress, ale Dreame T20 to odkurzacz nowy, więc akumulatory powinny się pojawić wkrótce.

The Dreame T20 - akumulatorWysuwany akumulator

Tryby i czas pracy

Standardowo, z dowolną końcówką odkurzacz oferuje trzy tryby:

Eco - do 70 minut pracy (realnie około godziny, zależnie czy końcówka jest zasilania, czy nie)

Med - do 30 minut pracy (tego trybu będziemy używać najczęściej)

Turbo - do 8 minut pracy (tylko do najbardziej opornych miejsc - np. szczeliny między tapicerką)

Trzeba jednak dodać, że są jeszcze dwa dodatkowe tryby:

Auto - Automatyczne rozpoznawanie powierzchni (zwiększa moc ssania na dywanach). Ta opcja aktywuje się samoczynnie, ale tylko po podłączeniu uniwersalnej końcówki do podłóg i dywanów (Smart Multi-brush).

Continuous - Ciągła praca odkurzacza, bez konieczności naciskania przycisku zasilania. To bardzo przydatna opcja, która zwiększa wygodę w czasie długiego odkurzania.

Czas pełnego ładowania akumulatora, to około 4 godziny.

Wyświetlacz w The Dreame T20Wyświetlacz w Trybie ECO

Wyświetlacz OLED - czytelny i przydatny

Poszczególne tryby działania prezentowane są na wyświetlaczu OLED, umieszczonym nad uchwytem. Nie ma języka polskiego (jest np. angielski), ale w zasadzie nie przeszkadza to w niczym, bo tryby prezentowane są w postaci graficznej, pokazującej długość czasu pracy na baterii. Najwyższy słupek z kolorem zielonym to Eco, średni niebieski to Medium, a niski czerwony to Turbo. Proste.

Instrukcja również nie jest po polsku, ale znaczna część informacji jest podana w formie obrazków, więc raczej nie będzie problemu ze zrozumieniem.

Wyświetlacz w odkurzaczu The Dreame T20Wyświetlacz w Trybie Turbo

Po kilku sekundach od wyboru trybu, zamiast nazwy pojawi się poziom naładowania akumulatora. Jest on również widoczny w czasie ładowania.

Tryb ładowania w The Dreame T20Wyświetlacz w Trybie ładowania

Cichy, lekki i wygodny

W trybie najniższym, czyli Eco, odkurzacz jest wybitnie cichy. Można usłyszeć lekki szum i nic więcej. Moc ssąca jest jednak na tyle dobra, że wystarcza do zbierania “luźnego” kurzu i sierści z podłogi, półek i innych twardych powierzchni.

Standardowo jednak posługiwałem się trybem średnim (Med), który sprawdza się nie tylko na parkiecie / panelach, ale też na dywanach i tapicerce. Tutaj również odkurzacz nie jest głośny. Osoba oglądająca TV w pokoju obok z pewnością nie będzie musiała regulować głośności, w czasie sprzątania. Szum jest słyszalny, ale dość delikatny i na pewno nie irytujący.

W trybie Turbo jest głośniej, ale absolutnie nie ma tragedii. Szum jest intensywny, ale nie świdruje w uszach. Odkurzacz w każdym trybie działa zaskakująco kulturalnie.
 

odkurzacz bezprzewodowy The Dreame T20

Docenić można też to, że Dreame T20 jest lekki i poręczny. Trzyma się go komfortowo i nie męczy ręki, nawet podczas dłuższego sprzątania. Podłączanie i odpinanie rur i końcówek też jest wygodne i szybkie.

Łatwe czyszczenie i wymiana filtrów

Wciskasz dźwigienkę i otwiera się zbiornik z kurzem, który wyrzucasz bezpośrednio do śmietnika.

pojemnik na kurz w odkurzaczu bezprzewodowymOtwarte dno pojemnika na kurz

Przesuwasz zaczep i zdejmujesz cały zbiornik, otrzymując dostęp do filtrów. Podnosisz uchwyt i wysuwasz główny filtr, który możesz opłukać pod kranem.

Filtr główny w The Dreame T20Wysunięty filtr główny

Podnosisz filtr przeciwpyłowy HEPA, który też możesz umyć, a w przyszłości bez problemu wymienić na nowy.

filtr HEPA w odkurzaczu The Dreame T20Filtr HEPA


Wszystkie ważne elementy zbiornika na kurz da się łatwo zdjąć, umyć i równie szybko podłączyć ponownie (rzecz jasna po wyschnięciu). Słowem: ergonomia zasługuje na duże wyrazy uznania.

Jedyną rzeczą, którą można skrytykować jest to, że odkurzacz nie utrzymuje pionu. Nie można go postawić na środku pokoju i wrócić do niego po chwili. Trzeba go oprzeć o ścianę lub po prostu położyć na podłodze.

Do domu i samochodu

W komplecie z odkurzaczem znajdziemy 4 końcówki, przeznaczone do różnych powierzchni. Dwie z nich są z napędem, a dwie bez.

Największa końcówka przeznaczona jest zarówno do podłóg twardych, jak i dywanów. To właśnie po jej podłączeniu odkurzacz może działać w trybie Auto, w którym samoczynnie rozpoznaje rodzaj powierzchni.

Główna końcówka ssąca odkurzaczaGłówna końcówka odkurzacza

Jest uniwersalna - ma szeroką szczelinę i dużo przestrzeni do wciągania kurzu i piasku z podłogi, a jednocześnie napędzaną szczotkę, która wyciąga sierść i kurz z wykładziny i dywanu. Szczotka jest odłączana - można ją umyć lub wymienić w razie uszkodzenia. Końcówka utrzymuje się na miękkich, gumowych kółkach - cichych i delikatnych dla powierzchni.

Druga końcówka z napędem jest mniejsza i świetnie radzi sobie z odkurzaniem oraz usuwaniem sierści z mebli tapicerowanych (miękkich, płóciennych). Spisze się dobrze również w przypadku tapicerki samochodowej.

Wąska końcówka ssąca w The Dreame T20Wąska końcówka z napędem

Szeroka końcówka szczelinowa przydatna jest do precyzyjnego odkurzania mebli oraz miejsc trudniej dostępnych. Ma wysuwaną szczotkę.

szeroka końcówka szczelinowa w odkurzaczu bezprzewodowymSzeroka szczelinowa końcówka

Wąska końcówka jest idealna do odkurzania szczelin - np. między siedziskiem, a oparciem kanapy. Przydaje się też podczas sprzątania samochodu.

końcówka szczelinowa w odkurzaczu The Dreame T20Wąska końcówka szczelinowa

Końcówki można podłączyć standardowo na trzy sposoby:

 • do sztywnej, aluminiowej rury (sprzątanie podłóg lub miejsc przy suficie)
 • do giętkiej, rozciągliwej rury (precyzyjne sprzątanie mebli)
 • bezpośrednio do odkurzacza, bez rury (odkurzanie tapicerki lub innych małych powierzchni)

sztywna i giętka rura w odkurzaczuRura sztywna i giętka

Bardzo przydatny jest też uchwyt ścienny, który od razu ładuje baterię odkurzacza (wystarczy wpiąć do niego ładowarkę, którą mamy w komplecie).

uchwyt ścienny The Dreame T20Uchwyt ścienny

Czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy Dreame T20?

Żaden kabel nie denerwuje Cię i nie ogranicza w czasie sprzątania. Korzystasz z czterech różnych końcówek, w tym dwóch z napędem, a także z czterech trybów pracy. Odkurzacz sam rozpoznaje czy sprzątasz podłogę twardą, czy dywan lub wykładzinę. Bateria wystarcza nawet na ponad godzinę, a całość jest dobrze wykonana, łatwa w czyszczeniu i bardzo prosta w obsłudze.

Odkurzacz bezprzewodowy Dreame T20 jest cichy, wygodny, funkcjonalny i ładny. To dobry wybór, zwłaszcza z kodem rabatowym DREAMEDECPL

Kup odkurzacz The Dreame T20 i obniż cenę o $10 kodem rabatowym DREAMEDECPL

Ocena odkurzacza

 • cicha praca i dobra siła ssania
 • automatyczne rozpoznawanie dywanów
 • wystarczający czas pracy na baterii
 • akumulator można wymienić w ciągu kilku sekund (jest wysuwany)
 • bardzo łatwe czyszczenie pojemnika i filtrów
 • kolorowy wyświetlacz OLED pokazujący stan naładowania baterii i tryby pracy
 • kilka bardzo przydatnych końcówek w zestawie (w tym dwie z napędem)
 • uchwyt ścienny z funkcją ładowania akumulatora
 • bardzo prosta obsługa
 • atrakcyjny, nowoczesny wygląd i dobra jakość wykonania
 • dość lekki jak na odkurzacz bezprzewowdowy
   
 • odkurzacz nie utrzymuje pionu sam
 • pełne ładowanie trwa 4 godziny
 • instrukcja obsługi nie jest po polsku, ale jest instrukcja obrazkowa

Ocena końcowa: 4,9/5

Zobacz także

Odkurzacze / #News

h-sharp-o-box-jpg-13055

Jeden odkurzacz, by wysprzątać cały dom (i nie tylko)

Sharp twierdzi, że jego nowe odkurzacze pionowe mogą cię zainteresować. I rzeczywiście mogą – bo wystarczy ci to jedno urządzenie, aby cały dom był dokładnie poodkurzany.

Odkurzacze / #Artykuł

classic-jpg-12270

Jaki odkurzacz jest najlepszy? Kupić workowy, bezworkowy czy bezprzewodowy?

Jaki odkurzacz wybrać workowy, bezworkowy lub bezprzewodowy? Jaki są plusy i minusy różnych typów. A jak już zdecydujemy się na dany typ, to jaki model wybrać? Na te pytanie odpowiadamy w tym artykule.

Odkurzacze / #News

ha-philips-odkurzacz-icon-jpg-12523

Jak wybrać odkurzacz - na co zwracać uwagę?

Tradycyjny czy bezprzewodowy, a może automatyczny? Podpowiadamy, jak wybrać odkurzacz i czym różnią się od siebie poszczególne typy.

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

W związku z tym informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

Administratorem Twoich danych będzie Benchmark Sp z o.o. z siedzibą w Poznaniu (dalej zwany jako Benchmark), jak również firmy będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy w celu świadczenia usług (dalej zwani jako "Partnerzy"). Współpraca ma na celu wyświetlanie i dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez benchmark.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Partnerów.

Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby:
utrzymać sesję Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
tworzyć statystyki, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
zapewnić większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
pokazywać reklamy dopasowane do potrzeb i zainteresowań.


Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych parterów.

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Zaznaczając przycisk "zgadzam się" zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług Benchmark: stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez Benchmark oraz Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.