RETROwnętrza we Wrocławiu

Już 30 maja, we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowe spotkanie, którego nie może przegapić żaden miłośnik pięknego designu.

Data publikacji: 27.05.2017

„Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania, to znaczy przybliżać się do własnych odpowiedzi, krążyć dookoła nich i odnajdywać je przy wsparciu nauczyciela. Zawsze i wciąż.” Te słowa szwajcarskiego architekta, Petera Zumthora, to lekcja, którą każdy początkujący architekt i projektant powinien wziąć do serca. To także inspiracja do powstania cyklicznych spotkań RETROwnętrza, które mają na celu spojrzeć na projektowanie bardziej wnikliwie i z różnych perspektyw – kolejna edycja odbędzie się już 30 maja we wrocławskim Browarze Mieszczańskim -Leżakownia.

Łączenie współczesności ze stylem retro, tajemnice tapicerowania oraz zależności między technologią i przestrzenią – oto niektóre z tematów, które zostaną podjęte podczas spotkania RETROwnętrza we Wrocławiu. Cykl RETROwnętrza to rozmowy w pięknej przestrzeni i luźnej atmosferze o kierunkach w jakich zmierza architektura zarówno w Polsce jak i na świecie. To także możliwość spotkań z intrygującymi markami z branży oraz specjalistami ze świata designu. Ty razem Archevent, który organizuje spotkania, zaskoczy uczestników wykładem z renowacji mebli i tapicerowania. Poprowadzi go Aleksandra Kądziela z AK DESIGN, prawdziwej Akademii Rzemiosła. To jednocześnie szkoła tapicerstwa artystycznego, showroom i wypożyczalnia mebli oraz sklep.

Pośród wystawców znajdziemy także marki tworzące niebanalne meble i dodatki, oraz przedmioty powstające z zamiłowania do pięknych form. Spotkacie tam m.in. magazyn o designie „Rze3”, skupioną wokół drewna firmę Retrowood, Carpets&more, reinterpretującą dywany czy 366 Concept, markę, która wskrzesza ikony polskiego wzornictwa. W dodatku spośród uczestników RETROwnętrz zostanie wylosowany szczęśliwiec, który otrzyma stylowy fotel od 366 Concept. To jednak nie wszystko – do wygrania będą także m.in. stolik kawowy od Retrowood, stołek barowy od embassy227 oraz wiele innych niespodzianek. Całość odbędzie się w mieszczącym się przy ulicy Hubskiej XIX-wiecznym Browarze Mieszczańskim, który zachwyca przemysłowym klimatem. Rejestracja na wydarzenie jest bezpłatna poprzez stronę organizatora: archevent.pl.

 

Źródło: Archevent

 

Zobacz także

HAmagowe nowiny / #News

archi-classic-jpg-11636

WIECZORY Z ARCHITEKTURĄ w listopadzie!

ARCH_event w listopadzie zaprasza na trzy WIECZORY Z ARCHITEKTURĄ – trzy różne miejsca, trzech zdolnych polskich architektów i potrójna możliwość zdobycia informacji na temat nowości produktowych w Polsce.

HAmagowe nowiny / #News

konwent-classic-jpg-11604

Konwent Rozwoju 3#: biznes ponadczasowy!

Konwent Rozwoju 3# już 17 listopada odbędzie się w Poznaniu! Zapraszamy wszystkich tych, którzy stawiają na progres!

HAmagowe nowiny / #News

proday-classic-1-jpg-11513

#PROday – event dla branży wnętrzarskiej

Interesujecie się urządzaniem wnętrz? Chcecie podzielić się swoim nowatorskim pomysłem? Poznajcie projekt #PROday!