/hamag/assets/vestfrost-sbs-slider-jpg-12983.jpeg

Side-by-side, nawet gdy miejsca brak

Lodówka side-by-side, w której chłodziarka i zamrażarka znajdują się obok siebie i mają osobne drzwi, może pochwalić się długą listą korzyści. Teraz, dzięki Vestfrost, to rozwiązanie staje się bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Data publikacji: 24.12.2020

Spełniamy marzenie o lodówce side-by-side, gdy brakuje na nią miejsca

Marzy Ci się lodówka side-by-side? No hej, nie tylko Tobie! Być może jednak – jak w wielu polskich domach – masz taki problem, że brakuje ci przestrzeni w kuchni, by postawić takiego kolosa. Dobra wiadomość na dziś jest taka, że jeszcze nie wszystko stracone. Trudności są po to, by je pokonywać, a tak się składa, że ta akurat jest jak najbardziej do pokonania.

Co powiesz na wariację na temat side-by-side, w której chłodziarka i zamrażarka są nie jednym, lecz dwoma urządzeniami? 

Oddzielenie chłodziarki i zamrażarki zapewnia Ci zdecydowanie większą swobodę przy projektowaniu czy urządzaniu swojej kuchni. Te urządzenia mogą, ale wcale nie muszą stać zaraz obok siebie – możliwości aranżacyjne kończą się tak naprawdę dopiero w tym miejscu, w którym kres ma równocześnie Twoja pomysłowość.

Dwudrzwiowa, dwuelementowa lodówka side-by-side… do zabudowy

Możesz oczywiście kupić dowolną chłodziarkę i zamrażarkę, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup kompletu: masz wtedy pewność, że obydwa elementy Twojej oryginalnej lodówki side-by-side będą ze sobą całkowicie spójne.

Taką gwarancję masz, decydując się na Vestfrost VR-BF27952H1S i Vestfrost VR-BF27912H0S. Jeden i drugi sprzęt ma 54 centymetry szerokości, 177 centymetrów wysokości, 54,5 centymetra głębokości i – a to w tym wszystkim jest chyba najlepsze – jest przeznaczony do zabudowy. 

Vestfrost side-by-side

W ten sposób eliminowany jest więc kolejny problem: lodówki side-by-side bardzo (i to naprawdę bardzo) rzadko mogą zostać zabudowane, w efekcie czego mogą wyraźnie nie pasować do kuchennego wystroju. W przypadku chłodziarki i zamrażarki Vestfrost nie ma o tym mowy.

Chłodziarka Vestfrost VR-BF27952H1S i zamrażarka Vestfrost VR-BF27912H0S

Powodów, by wybrać akurat te urządzenia marki Vestfrost, jest więcej. Obydwa są bardzo energooszczędne, o czym najlepiej świadczy klasa energetyczna A++. Nie są też szczególnie głośne – generowanie hałasu na poziomie około 40 decybeli przy intensywnym działaniu dla nikogo nie powinno wiązać się z jakimkolwiek dyskomfortem.

Kolejnym plusem jest wygodne sterowanie dotykowe, a do tego zarówno chłodziarka o pojemności 300 litrów, jak i 197-litrowa zamrażarka wykorzystuje również rozwiązania, zapewniające odpowiednią ochronę żywności, którą będziesz w nim przechowywać.

Vestfrost VR-BF27952H1S

W chłodziarce Vestfrost VR-BF27952H1S producent zastosował na przykład (wymuszający ruch powietrza) wentylator turbo oraz technologię Air Duct, gwarantującą równomierne rozprowadzanie powietrza, a przez to jednolitą temperaturę wewnątrz całej chłodziarki. To nie tylko gwarancja właściwych warunków do przechowywania jedzenia, ale też zmniejszenie ryzyka powstawania szronu. Z kolei filtr Maxi Fresh wydłuża okres przydatności do spożycia warzyw i owoców, eliminując etylen, który uwalniają one podczas dojrzewania. 

Wysokie półki ułatwiają przechowywanie wyższych artykułów spożywczych, dodatkowe półki na drzwiach zwiększają elastyczność w aranżacji wnętrza i ułatwiają dostęp do najważniejszych produktów, półka na butelki z winem… wiadomo do czego służy, a dopełnieniem całości są dwie szuflady na dole. Służą one do przechowywania bardziej wymagającej żywności – jedna (w rozmiarze XXL) powstała z myślą o warzywach, druga zaś odznacza się regulacją wilgotności.

Przejdźmy tymczasem do drugiego elementu zestawu, a więc zamrażarki Vestfrost VR-BF27912H0S. Tutaj producent postarał się już o pełnoprawne No Frost, a więc technologię niedopuszczającą do tworzenia się szronu, a równocześnie zapewniającą równoczesne mrożenie artykułów spożywczych w środku.

Kto ma, ten wie, a kto nie ma, ten szybko doceni też kostkarkę do lodu, dzięki której nigdy nie zabraknie Ci ich do napoju. W tym przypadku naprawdę nigdy, bo dzięki technologii Twisted Icematic, jest w stanie tworzyć nawet 384 kostki na dobę. Poza kostkarką wewnątrz znajdziesz też sześć szuflad o różnej wysokości – na pewno więc nie zabraknie miejsca na produkty.

Vestfrost VR-BF27912H0S

Nie bez znaczenia jest również to, że zamrażarka została wyposażona w kompresor wykonany w technologii inwerterowej. Co to oznacza tak w praktyce? Ano choćby niskie zużycie energii, niemal bezgłośną pracę i bardzo wysoką bezawaryjność. 

Dlaczego, bo nie „czy” warto kupić lodówkę side-by-side?

Tak, jak zostało to wspomniane we wstępie, lodówki side-by-side mają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest – nazwijmy to – przejrzystość. Niczym w szafie – po otwarciu drzwi widzisz wszystko i masz ułatwiony dostęp do produktów. To ostatnie tyczy się przede wszystkim zamrażarki, do której ani nie musisz się schylać, ani też nie potrzebujesz taboretu, by sięgnąć, gdy znajduje się na górze.

Duża pojemność obu elementów to kolejny atut, a w szczególności duża ilość miejsca na drzwiach. Wisienką na torcie jest nowoczesny design. Teraz to wszystko jest dla Ciebie dostępne nawet wtedy, gdy brakuje miejsca… 

No dobrze – to ile to wszystko razem kosztuje?

Źródło: Vestfrost

Zobacz także

Lodówki / #News

samsung-bespoke-icon-jpg-13107

Samsung Bespoke zmienia sposób myślenia o lodówce

Lodówka, która zmienia się i rośnie wraz z Twoją rodziną. A także lodówka, która dostosowuje się do Twoich kolejnych aranżacyjnych pomysłów. To właśnie Samsung Bespoke – linia otwierająca nowy rozdział, zatytułowany „spersonalizowane AGD”.

Lodówki / #News

h-v-v3-icon-jpg-13101

Zdrowie, wygoda i oszczędność - nowe lodówki Vestfrost

Nowe lodówki Vestfrost są oszczędne i ekologiczne. Zawdzięczają to kilku ciekawym technologiom.

Lodówki / #News

h-vestfrost-art-box-jpg-13040

Ta lodówka to dzieło sztuki

Czy lodówka musi być nudna? Vestfrost Art Collection to najlepszy dowód na to, że nie. Mało tego – może być dziełem sztuki.