/hamag/assets/h-vestfrost-art-slider-jpg-13037.jpeg

Ta lodówka to dzieło sztuki

Czy lodówka musi być nudna? Vestfrost Art Collection to najlepszy dowód na to, że nie. Mało tego – może być dziełem sztuki.

Data publikacji: 26.01.2021

Lodówka nie musi wyglądać nudno, ociężale i szaro. Może być kolorowa, oryginalna i sama w sobie być dziełem sztuki. Flagowe urządzenia marki Vestfrost zyskały nowy styl, dzięki naniesionym na ich obudowy nietuzinkowym portretom, których autorką jest niepodrabialna Urszula Clarise.

Malarka potrafi w piękny sposób uwydatnić temperament bohaterów swoich dzieł, którymi byli między innymi Clint Eastwood, Leonardo da Vinci, Steve Jobs czy Margaret Thatcher. W tym przypadku jednak postawiono na kogoś innego i zrobiono to nie bez powodu… 

Vestfrost Art Collection – lodówki jak dzieła sztuki

Stylizowane na retro urządzenia w intensywnych kolorach zostały upiększone cudownymi portretami ikon muzyki, sztuki i kulinariów autorstwa Urszuli Clarise: 

  • czerwonej lodówki spogląda na Ciebie wybitny wokalista i multiinstrumentalista David Bowie w swojej charakterystycznej pozie,
  • z pomarańczowej – wybitny malarz Salvador Dali z zakręconym wąsikiem,
  • a z niebieskiej – wybitny kucharz, szef kuchni i restaurator Anthony Bourdain.

Wszystko to tworzy atrakcyjną wizualnie całość. 

Vestfrost Art Collection

– Obok uzupełniającej się kolorystyki zweryfikowaliśmy również, które portrety sprawdzą się wizualnie w tym formacie, tak by praca była idealnie dopasowana do rozmiarów urządzenia, [oraz odpowiadała] profilowi klientów Vestfrost i ich sympatii względem różnych bohaterów obrazów. […] We współpracy z Ulą Clarise udało nam się połączyć sztukę AGD i malarstwo, a pozytywna reakcja klientów oraz liczba ich zamówień są najlepszym potwierdzeniem, że nasz pomysł był „w punkt” – podsumowuje Rafał Derecki z firmy Vestfrost.

Lodówki Vestfrost upiększone przez Urszulę Clarise

Dzieła Urszuli Clarise są niepowtarzalne. Sposób, w jaki artystka używa mocnych, wyrazistych kolorów oraz to, jak potrafi uchwycić temperament każdej z portretowanych osób, robi olbrzymie wrażenie – nie tylko na znawcach sztuki. Jej prace – w stylu łączącym pop art i impresjonizm – zdobiły już wcześniej ubrania, walizki czy porcelanę, a teraz pojawiły się także na urządzeniach AGD.

logo marki Vestfrost. Fot.Forum Designu Warszawa

Jak już wiesz, jest to owoc współpracy z duńską marką Vestfrost, ale to, czego możesz nie wiedzieć, to że wcale nie pierwszy.

Wszystko zaczęło się tak naprawdę podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z okazji którego Urszula Clarise ozdobiła przeznaczoną na aukcję lodówkę Vestfrost kosmiczną grafiką z rakietą reprezentującą WOŚP i gwiazdami symbolizującymi serduszka rozdane w zamian za datki.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i szybko znalazł kontynuację w postaci wystawy kolejnych upiększonych urządzeń podczas katowickich targów 4 Design Days 2020. Projekt znów spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i tak oto doszliśmy do kolejnego rozdziału: Art Collection. Tyle jednak o sztuce, tymczasem przejdźmy do aspektów praktycznych… 

Anthony Bourdain na froncie lodówki Vestfrost. Fot.Forum Designu Warszawa

Zachwycające na zewnątrz, ...ale i wewnątrz

Bazą dla tej nowej kolekcji są chłodziarko-zamrażarki z serii More than Retro, o których już się swego czasu rozpisywaliśmy i którymi zachwycaliśmy się, głównie ze względu na to, jak wyśmienicie łączą klasyczny styl i nowoczesną funkcjonalność.

Teraz więc tylko wspomnimy w kilku słowach, że są to wolnostojące lodówki o wysokości 190 cm i pojemności 324 litrów, tworzonej przez 230-litrową chłodziarkę i 94-litrową zamrażarkę. 

Wnętrze lodówki Vestfrost

Dzięki technologii NoFrost Multi we wnętrzu lodówek Vestfrost nie osadza się szron i nie dochodzi też do tego nieprzyjemnego zjawiska, jakim jest mieszanie się zapachów. Usuwaniem tych ostatnich zajmuje się również technologia Ion Tech.

Z kolei w przedłużaniu świeżości produktów i ich wygodnym rozmieszczeniu pomagają: składana półka teleskopowa, szuflada z regulacją wilgotności, komora zero oraz filtr eliminujący etylen. Dopełnieniem całości jest zaś LED-owe oświetlenie.

Cena sztuki

Jak więc widzisz, koncentrując się na pięknej warstwie zewnętrznej, producent nie zapomniał o tym, co najważniejsze – te lodówki nie tylko dobrze wyglądają, ale też są dobrze wyposażone.

David Bowie na froncie lodówki Vestfrost. Fot.Forum Designu Warszawa

A ile trzeba za nie zapłacić? Cóż, sztuka ma swoją ceną – w tym przypadku musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 7000 złotych. Za te pieniądze możesz upiększyć Twój dom, ale też restaurację, kawiarnię lub inny lokal. 

Źródło: Vestfrost. Fot. na wejście: Forum Designu Warszawa

Zobacz także

Lodówki / #News

samsung-bespoke-icon-jpg-13107

Samsung Bespoke zmienia sposób myślenia o lodówce

Lodówka, która zmienia się i rośnie wraz z Twoją rodziną. A także lodówka, która dostosowuje się do Twoich kolejnych aranżacyjnych pomysłów. To właśnie Samsung Bespoke – linia otwierająca nowy rozdział, zatytułowany „spersonalizowane AGD”.

Lodówki / #News

h-v-v3-icon-jpg-13101

Zdrowie, wygoda i oszczędność - nowe lodówki Vestfrost

Nowe lodówki Vestfrost są oszczędne i ekologiczne. Zawdzięczają to kilku ciekawym technologiom.

Lodówki / #News

vestfrost-sbs-icon-jpg-12980

Side-by-side, nawet gdy miejsca brak

Lodówka side-by-side, w której chłodziarka i zamrażarka znajdują się obok siebie i mają osobne drzwi, może pochwalić się długą listą korzyści. Teraz, dzięki Vestfrost, to rozwiązanie staje się bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.