Sposób na oszczędne i szybkie pranie – pralko-suszarka dla dużej rodziny

Freggia WDIE14106 to duża pojemność, najwyższa klasa efektywności energetycznej, a także kilka nowoczesnych technologii.

Data publikacji: 15.03.2017
Jakkolwiek byśmy prania nie lubili, nie da się tej czynności uniknąć. Na szczęście pomagają nam urządzenia AGD i trudno chyba o bardziej funkcjonalne niż pralko-suszarki. Zakup warto dobrze przemyśleć, tak jak warto wziąć przy tym pod uwagę model Freggia WDIE14106. Wyróżnia się on jedną z największych pojemności na rynku, najwyższą klasą efektywności energetycznej, a także kilkoma nowoczesnymi technologiami.

Producent wyszedł z założenia, że w pralko-suszarce o standardowej wielkości oraz głębokości 60 cm można pomieścić więcej prania i tym samym spełnić oczekiwania nawet dużej rodziny. Freggia WDIE14106 mieści 10 kg brudnej odzieży, a także 6 kg ubrań, które przeznaczono do suszenia. Bez problemów da się tutaj zatem uprać jednocześnie nawet kilka kompletów pościeli, a także narzuty czy nieduże dywaniki.

Pralko-suszarka oferuje aż 19 programów prania i suszenia. Nie mogło zabraknąć wśród nich między innymi szybkiego prania w 20°C, które trwa tylko 21 minut, programu przeznaczonego do tkanin ciemnych czy programu antybakteryjnego 40 °C. W tym ostatnim efekty dorównują praniu w 90 °C, ale z racji niższej temperatury można być spokojniejszym o praną odzież.

Freggia WDIE14106

Warte podkreślenia są tutaj także rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. Producent zadbał o ochronę przed przegrzaniem i zalaniem, ale również kontrolę rozłożenia wsadu w bębnie. Nie zapomniano też o funkcji automatycznego czyszczenia. Co więcej, urządzenie samo zasugeruje konieczność uruchomienia programu do dezynfekcji.

Mimo tak zaawansowanej konstrukcji, Freggia WDIE14106 jest urządzeniem bardzo oszczędnym. Legitymuje się najwyższym wskaźnikiem efektywności energetycznej prania i suszenia – co pozwala znacznie zmniejszyć wydatki na energię elektryczną. Nie bez znaczenia jest system Easy Logic, który automatycznie redukuje zużycie energii o prawie 50%, gdy pralka jest załadowana do połowy. Jednocześnie pozwala to zmniejszyć zużycie wody, a zatem oszczędności są podwójne.

Źródło: Freggia

Zobacz także

Pralki / #Artykuł

classic-jpg-12285

Jaką pralkę wybrać? TOP 10

Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę kupić, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy 10 najlepszych pralek w różnych cenach, w zależności od zasobności portfela znajdziesz tu pralkę dla siebie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki w 2020 roku.

Pralki / #Artykuł

samsung-ai-control-icon-jpg-13075

Ta pralka chce Cię poznać

Piorą szybciej i oszczędniej, a do tego są inteligentne i delikatne dla tkanin. Nowe pralki Samsung AI Control są w stanie skutecznie zwiększyć twój komfort, a to tylko początek wyliczanki.

Pralki / #Test

classic-jpg-12915

Pralka Samsung WW10M86INOA - czy warto inwestować w nowoczesne technologie?

Samsung QuickDrive WW10M86INOA to dopracowana w każdym detalu pralka z półki premium. Jest cicha, bardzo pojemna, gwarantuje znaczne przyśpieszenie procesu prania, energooszczędność i wydajność na lata. Czy jest warta inwestycji?