/hamag/assets/dual-cook-slider-jpg-8784.jpeg

Przygotuj wielkanocne potrawy 2 razy szybciej

Urządzenia AGD firmy Samsung posiadają technologie, które znacząco usprawniają proces gotowania.

Data publikacji: 07.04.2017
Święta Wielkanocne coraz bliżej. To wyjątkowy czas, który warto spędzić w gronie najbliższych. Najlepiej, jeśli wspólnie cieszyć można będzie się z pysznego, świątecznego menu. Wbrew pozorom jego przygotowanie nie musi oznaczać niezliczonych godzin spędzonych w kuchni. Wystarczą urządzenia AGD z nowoczesnymi i bardzo praktycznymi rozwiązaniami. Wie coś o nich firma Samsung.

W jej piekarnikach z funkcją Dual Cook piec można dwie potrawy jednocześnie i to bez obaw, że ich zapachy się wymieszają. Wnętrze piekarnika można podzielić na dwie niezależne komory oraz ustawić w nich różne tryby i temperatury pieczenia. Rozwiązanie to skraca czas pieczenia o połowę, nie czekamy bowiem na jedną potrawę, aby zacząć piec drugą. Nic nie stoi przy tym na przeszkodzie, aby usunąć separator i w jednej, dużej komorze przygotować na przykład solidnych rozmiarów pieczeń.

Sympatię szybko zjednać może sobie również płyta indukcyjna z dużą, otwartą powierzchnią Flex Zone, która została stworzona do gotowania kilku potraw jednocześnie. Tym bardziej, że pomieści naczynia o różnych rozmiarach i kształtach, nawet tych niestandardowych. Gotowanie kilku potraw jednocześnie to oszczędność czasu i energii elektrycznej, ponieważ płyta zużywa moc tylko w tych miejscach, na których stoją garnki.

Płyta indukcyjna z Flex Zone

Ciekawe innowacje posiadać może także kuchenka mikrofalowa. W jej przypadku świetnym rozwiązaniem okazuje się program Rapid Defrost, który bardzo szybko i równomiernie rozmraża żywność, dostosowując czas do wagi potrawy. Poza tym przydają się tryby do roztapiania masła, czekolady i topienia cukru pozwalające w szybkim czasie przygotować niezbędne składniki do wielkanocnych słodkości. Funkcja Healthy Cooking pomoże natomiast w przygotowaniu zdrowszych wersji tradycyjnych potraw, zachowując przy tym wszystkie walory smakowe. Zwłaszcza że w pamięci posiadającego ją urządzenia znaleźć można również kilkanaście przepisów na zdrowe dania.

 Źródło: Samsung                        

Zobacz także

Piekarniki / #News

candy-piekarnik-icon-jpg-12444

Jak wybrać piekarnik? Zwracaj uwagę na te rzeczy

Przedstawiamy najważniejsze rzeczy, jakie należy brać pod uwagę przy wyborze piekarnika do domu.

Piekarniki / #News

philips-3100-series-ep3550-00-b.jpg

Amica przedstawia piekarniki, które imponują nie tylko wyglądem

Amica EB7551 FINE SOFT i EB65212 FINE to piekarniki do zabudowy – eleganckie i funkcjonalne.

Piekarniki / #News

freggia-oeme45-classic-jpg-9726

Kompaktowy i sprytny, taki jest nowy piekarnik Freggia

Mimo niewielkich gabarytów, Freggia OEME45 to w pełni funkcjonalny piekarnik.