/hamag/assets/siemens-iq500-slider-jpg-9977.jpeg

Pralko-suszarka Siemens iQ500 – skuteczna i oszczędna

Efektywne i niedrogie pranie i suszenie to właśnie to, co do zaoferowania ma urządzenie Siemens iQ500.

Data publikacji: 22.06.2017
Skutecznie wypierze, a po wszystkim wysuszy ubrania – oszczędzasz więc czas, energię i ...pieniądze. Pralko-suszarka iQ500 niemieckiej firmy Siemens jest bowiem urządzeniem, które do efektywnego działania ani wody, ani prądu nie potrzebuje zbyt dużo. Zapewniają to inteligentne rozwiązania.

Pralko-suszarka Siemens WK14D541EU (albo po prostu: iQ500) charakteryzować ma się przede wszystkim wysoką efektywnością. W tym miejscu nie można więc nie wspomnieć o tym, że maksymalna prędkość wirowania wynosi tutaj 1400 obrotów na minutę, co jest wynikiem w pełni zadowalającym. Jej bęben o pojemności 52 litrów jest w stanie pomieścić 7 kilogramów ubrań do prania oraz 4 kg do suszenia, a jeśli od razu włożymy tylko 4 kg, to obydwa te zadania mogą być częścią jednego cyklu, dzięki czemu wystarczy włączyć urządzenie i niczym już nie trzeba się przejmować. 

Pralko-suszarka Siemens WK14D541EU (iQ500)

System czujników 3D ukryty pod nazwą waterPerfect sprawia, że urządzenie samodzielnie potrafi dostosować optymalną ilość wody do załadunku (jego wagi i rodzaju). Z kolei iSensoric i autoDry to rozwiązania, które automatycznie rozpoznają, kiedy ubrania w bębnie są już dostatecznie suche. Efektem działania tych technologii jest zatem oszczędność wody i energii. Dodajmy w tym miejscu, że klasa efektywności energetycznej modelu iQ500 to B.

Pralko-suszarka Siemens WK14D541EU (iQ500)

Siemens WK14D541EU to także szereg praktycznych rozwiązań, zapewniających intuicyjną obsługę i wygodne użytkowanie. Przede wszystkim jest to czytelny wyświetlacz, z poziomu którego można regulować np. temperaturę i prędkość wirowania. Tam też znajdziemy funkcje dodatkowe, jak opóźnienie startu (do 24 godz.). Znajdujące się obok pokrętło służy zaś do wyboru programu, a są to między innymi: miks, nocne pranie, koszule, delikatne, wełna, outdoor i Super 15 (pranie i płukanie w 15 minut).

Źródło: Siemens

Zobacz także

Pralki / #Artykuł

classic-jpg-12285

Jaką pralkę wybrać? TOP 10

Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę kupić, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy 10 najlepszych pralek w różnych cenach, w zależności od zasobności portfela znajdziesz tu pralkę dla siebie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki w 2020 roku.

Pralki / #Artykuł

samsung-ai-control-icon-jpg-13075

Ta pralka chce Cię poznać

Piorą szybciej i oszczędniej, a do tego są inteligentne i delikatne dla tkanin. Nowe pralki Samsung AI Control są w stanie skutecznie zwiększyć twój komfort, a to tylko początek wyliczanki.

Pralki / #Test

classic-jpg-12915

Pralka Samsung WW10M86INOA - czy warto inwestować w nowoczesne technologie?

Samsung QuickDrive WW10M86INOA to dopracowana w każdym detalu pralka z półki premium. Jest cicha, bardzo pojemna, gwarantuje znaczne przyśpieszenie procesu prania, energooszczędność i wydajność na lata. Czy jest warta inwestycji?