/hamag/assets/samsung-odkurzanie-slider-jpg-9787.jpeg

Odkurzacz dla alergika – jak wybrać?

Czym kierować się, gdy wybieramy antyalergiczny odkurzacz? Podpowiadamy.

Data publikacji: 05.06.2017
Szacuje się, że już dzisiaj mniej więcej jeden człowiek na trzech jest alergikiem, a w dużych miastach z tym schorzeniem może borykać się nawet 70 proc. dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Za niezwalniający rozwój naszego świata płacimy taką cenę, że jesteśmy cywilizacją alergików. Producenci sprzętu AGD są tego świadomi i dlatego też przystosowują oni swoje urządzenia. Jak wybrać odkurzacz dla alergika? 

Odkurzacze antyalergiczne – co to właściwie oznacza? Przede wszystkim szereg rozwiązań, które są nie tyle praktyczne, co wręcz konieczne dla osób borykających się z alergiami wziewnymi na pyłki i kurz, dla których utrzymywanie czystości jest niezwykle istotne. Najważniejsze jest to, by takie urządzenie miało wysoką klasę reemisji kurzu („A” oznacza, że powietrze wydmuchiwane przez odkurzacz jest praktycznie doskonale czyste). Dużą wartość ma w tej kwestii także zaawansowany filtr antyalergiczny HEPA, który zatrzymuje nie tylko zanieczyszczenia, ale też komórki grzybów, bakterie i wirusy.

Technologia Samsung CycloneForce

Producenci nowoczesnych urządzeń stosują też ciekawe technologie. Samsung, na przykład, opracował rozwiązanie o nazwie Dust Sensor – jest to czujnik kurzu, który pozwala usunąć go nawet wtedy, gdy na pierwszy rzut oka go nie widać. Dobrym rozwiązaniem dla alergika może być również robot sprzątający, który odkurzy mieszkanie przed naszym powrotem, dzięki czemu ograniczymy do minimum nasz kontakt z zanieczyszczeniami.

robot odkurzający Samsung Powerbot

Celem krótkiego podsumowania, wybierając odkurzacz antyalergiczny należy zwracać uwagę na:

  • klasę reemisji kurzu (najlepiej A),
  • filtry antyalergiczne (najlepiej HEPA13 lub wyższy),
  • filtry elektrostatyczne (zatrzymujące kurz wewnątrz odkurzacza),
  • typ odkurzacza (najlepszy będzie workowy z workami antystatycznymi lub bezworkowy),
  • siłę ssania i przepływ powietrza (parametry ważniejsze niż sama moc).

Źródło: Samsung, inf. własna

Zobacz także

Odkurzacze / #Artykuł

h-jet90-icon-jpg-13197

Duża moc, wygoda i higiena – odkurzacz Samsung Jet™ 90 spełnia wszystkie wymogi

Przyglądamy się modelowi Samsung Jet™ 90 i… wygląda na to, że spełnia wszystkie wymogi charakteryzujące dobry odkurzacz bezprzewodowy.

Odkurzacze / #News

hoover-box-jpg-13172

Czysta przyjemność, przyjemna czystość

Jeden sprzęt, który zaprowadzi w twoim domu przyjemną czystość i zamieni wiosenne porządki w czystą przyjemność. Taką obietnicę zdaje się składać producent odkurzacza Hoover H-Free 500 Hydro Plus.

Odkurzacze / #News

h-sharp-o-box-jpg-13055

Jeden odkurzacz, by wysprzątać cały dom (i nie tylko)

Sharp twierdzi, że jego nowe odkurzacze pionowe mogą cię zainteresować. I rzeczywiście mogą – bo wystarczy ci to jedno urządzenie, aby cały dom był dokładnie poodkurzany.