/hamag/assets/odkurzacze-slider-jpg-9374.jpeg

Jak wybrać odkurzacz, by sprzątać skutecznie?

Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze odkurzacza do domu. Jak wybrać najlepszy?

Data publikacji: 12.05.2017
Sprzątanie to obowiązek, za którym niewiele osób przepada, ale dobry odkurzacz jest w stanie sprawić, że staje się dużo mniej uciążliwy. Tylko co tak naprawdę kryje się pod określeniem skuteczny odkurzacz? Wraz z firmą Samsung spróbujemy pomóc wam w wyborze odpowiedniego urządzenia do domu.

Wybór odkurzaczy jest ogromny, ale w prosty sposób można zawęzić wybór do kilku, może kilkunastu modeli. Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwracać uwagę w specyfikacji urządzenia, powinna być etykieta energetyczna czy też tabela efektywności. To na niej podane są kluczowe parametry odkurzacza: klasa efektywności energetycznej, klasa reemisji kurzu oraz klasa skuteczności odkurzania dywanów i podłóg twardych. 

Odkurzacz Samsung

W dwóch pierwszych przypadkach należy po prostu stawiać na jak najwcześniejszą literą alfabetu (a więc najlepiej A), aby niewiele płacić za prąd i cieszyć się czystym powietrzem w mieszkaniu. Przy skuteczności odkurzania należy natomiast kierować się swoimi potrzebami – tym, czy więcej mamy w domu paneli i płytek czy też dywanów lub wykładzin.

Nowoczesny, doskonały odkurzacz to także silnik o dużej mocy, pojemny zbiornik na kurz lub efektywny system worków, elastyczny wąż i długi przewód, miękkie kółka, poręczny uchwyt oraz praktyczne akcesoria. Podstawa to oczywiście komplet szczotek – turboszczotka, która poradzi sobie z kurzem na podłogach, szczotka szczelinowa do trudno dostępnych miejsc oraz szczotka do tapicerki, która sprawdzi się na meblach i dywanikach.

Odkurzacz Samsung

Jeśli nie ogranicza nas budżet, możemy też rozejrzeć się za dodatkowymi technologiami. Są to między innymi: Ez Clean (szybkie i bezproblemowe wyrzucanie śmieci), Anti-Tangle (zapobieganie wplątywaniu się włosów) czy Cyclone Force (zbiornik oddzielający brud i zanieczyszczenia).

Polecamy nasze zestawienie Top 10: Odkurzacze

Źródło: Samsung, inf. własna

Zobacz także

Odkurzacze / #Artykuł

h-jet90-icon-jpg-13197

Duża moc, wygoda i higiena – odkurzacz Samsung Jet™ 90 spełnia wszystkie wymogi

Przyglądamy się modelowi Samsung Jet™ 90 i… wygląda na to, że spełnia wszystkie wymogi charakteryzujące dobry odkurzacz bezprzewodowy.

Odkurzacze / #News

hoover-box-jpg-13172

Czysta przyjemność, przyjemna czystość

Jeden sprzęt, który zaprowadzi w twoim domu przyjemną czystość i zamieni wiosenne porządki w czystą przyjemność. Taką obietnicę zdaje się składać producent odkurzacza Hoover H-Free 500 Hydro Plus.

Odkurzacze / #News

h-sharp-o-box-jpg-13055

Jeden odkurzacz, by wysprzątać cały dom (i nie tylko)

Sharp twierdzi, że jego nowe odkurzacze pionowe mogą cię zainteresować. I rzeczywiście mogą – bo wystarczy ci to jedno urządzenie, aby cały dom był dokładnie poodkurzany.