/hamag/assets/haier-slajder-960-jpg-3873.jpeg

Duże jest piękne

Na co należy zwrócić uwagę, aranżując kuchnię z dużą lodówką?

Data publikacji: 01.08.2016

Sporych gabarytów chłodziarko-zamrażarka pomieści dużą ilość żywności. W ten sposób możemy przechowywać zamrożone owoce i warzywa, które z przyjemnością wyjmiemy zimą, by raczyć się zdrowymi specjałami. To marzenie wielu osób. Takie urządzenia są niezwykle funkcjonalne, pełnią również rolę dekoracyjną. Specjaliści wskazują, że kuchnia wyposażona w dużą lodówkę postrzegana jest jako ekskluzywna i nowoczesna.

Zanim zdecydujemy się na zakup chłodziarko-zamrażarki, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Lodówka obok stołu stanowi miejsce centralne domu. Im większa i bardziej innowacyjna, tym lepiej. Producent takiego sprzętu, marka Haier proponuje chłodziarki typu side by side lub french door, które są znacznie większe od lodówek typu combi.

– Model HB25FSSAAA to typowy przykład chłodziarko-zamrażarki typu french door. Jego rozmiar jest naprawdę imponujący. Ponad metr szerokości, to wynik, który bez wątpienia stawia nasze urządzenie na czele stawki, jeśli chodzi o szerokość. Imponujące jest również jego bogate wyposażenie, które z pewnością trafi w gusta nawet najbardziej wymagających użytkowników” – mówisz Bartosz Jeziorański General Director firmy Haier Poland.

Chłodziarko-zamrażarki typu french foor i side by side od tradycyjnych lodówek różnią się również liczbą i typem drzwi. French door to dwa górne skrzydła oddzielone od szuflad zamrażalnika umiejscowionego na dole urządzenia. Modele side by side z zewnątrz mają długą parę drzwi, które zakrywają część chłodzącą i zamrażalnik.

– W dzisiejszych czasach nowoczesna kuchnia nie mogłaby istnieć bez lodówki. Jej wybór może mieć ogromny wpływ na to jak zaaranżujemy jedno z najważniejszych pomieszczeń. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy sprawdzić jest to, czy dany model zmieści się w drzwiach przy wnoszeniu jej do domu. Oszczędzi nam to sporo nerwów w przyszłości. Kolejną sprawą jest to, że lodówki side by side czy też french door, oprócz tego, że są szersze od tradycyjnych modeli, to są też od nich głębsze – podkreśla Natalia Starzyk-Sieradzka, właścicielka biura architektonicznego Progetti Architektura. Ponadto lodówki te nie powinny być ustawiane bezpośrednio przy prostopadłej ścianie lub zabudowie – może to uniemożliwić komfortowe otwarcie drzwi urządzenia. Liczy się także kolor! Duża lodówka dedykowana jest przede wszystkim dużym rodzinom i osobom mającym sporą przestrzeń do zagospodarowania i chcą w ten sposób urozmaicić kuchenne wnętrze.

Zobacz także

Lodówki / #News

samsung-bespoke-icon-jpg-13107

Samsung Bespoke zmienia sposób myślenia o lodówce

Lodówka, która zmienia się i rośnie wraz z Twoją rodziną. A także lodówka, która dostosowuje się do Twoich kolejnych aranżacyjnych pomysłów. To właśnie Samsung Bespoke – linia otwierająca nowy rozdział, zatytułowany „spersonalizowane AGD”.

Lodówki / #News

h-v-v3-icon-jpg-13101

Zdrowie, wygoda i oszczędność - nowe lodówki Vestfrost

Nowe lodówki Vestfrost są oszczędne i ekologiczne. Zawdzięczają to kilku ciekawym technologiom.

Lodówki / #News

h-vestfrost-art-box-jpg-13040

Ta lodówka to dzieło sztuki

Czy lodówka musi być nudna? Vestfrost Art Collection to najlepszy dowód na to, że nie. Mało tego – może być dziełem sztuki.