/hamag/assets/design-slajd-jpg-8161.jpeg

Design na Arenie

Podróż miejskim szlakiem zmysłów brzmi zachęcająco? W takim razie Targi Arena Design w Poznaniu są dla Ciebie – będzie dużo o wnętrzach, projektowaniu i DIY.

Data publikacji: 07.03.2017

Już wkrótce Poznań stanie się na chwilę centrum rodzimego designu! 14-17 marca w stolicy Wielkopolski odbędzie się kolejna edycja Targów Arena Design 2017, które łączą projektantów i biznesmenów oraz są wspaniałym źródłem inspiracji dla tych, którzy szukają niebanalnych rozwiązań i pomysłów. Warsztaty, konferencje, wykłady, prace znanych mistrzów i obiecujących studentów – w tym roku wszystko to odbędzie się pod hasłem SENSES.

Zmysły to klucz w projektowaniu i myśleniu o designie, dlatego to właśnie one będą tegorocznym motywem Arena Design. To już 9 edycja eventu i tak jak w zeszłych latach możemy spodziewać się designu z najwyższej półki, najnowszych trendów oraz projektów, które inspirują. Całość wydarzenia została podzielona na trzy części: FORUM, TOP DESIGN i EDUKACJĘ. FORUM to strefa warsztatów i prelekcji, prowadzona przez ekspertów z Polski jak i zagranicy. Na poprzednich edycjach była okazja, by spotkać takie sławy designu jak: Inga Sempé, Studio Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, Grupa projektowa FRONT DESIGN – Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Francois Azambourg czy Karim Rashid. Z kolei EDUKACJA stawia na młodą krew i najciekawsze projekty studentów z kierunków, takich jak architektura wnętrz czy wzornictwo przemysłowe.

TOP DESIGN to nic innego jak finał prestiżowego konkursu Top Design Award, towarzyszącego Targom – podczas zeszłych edycji nagrody otrzymały takie marki jak Meble Vox, Zelmer, Comforty czy Noti. Od 2015 roku na Arena Design można także podziwiać iluminację z prawdziwego zdarzenia podczas show Viva Light poświęconemu, jak nazwa wskazuje światłu. Arena Design to jednak nie wszystko – fani designu z różnych branż, jak i miłośnicy pięknych wnętrz, którzy szukają pomysłów na swoje miejsce mogą przy okazji skorzystać z towarzyszących Arena Design targach wyposażenia wnętrz Home Decor czy Meble Polska. Prawdziwą gratką będą też goście specjalni ze studia Doshi Levien, którzy zostali uznani za najlepszych designerów roku 2015 przez magazyn Elle Decor.

– Ogromnie cieszymy się, że w tym roku wykład inaugurujący poprowadzi Nipa Doshi i Jonathan Levien. W ich projektach przejawiają się bowiem elementy różnych kultur, technologii, historii wzornictwa przemysłowego i rzemiosła. Ich prace wpisują się też idealnie w motyw przewodni areny DESIGN 2017, czyli zmysły – opowiada dyrektor projektu arena DESIGN, Małgorzata Czubak. Jeśli i wy kochacie design, Arena Design dostarczy wam prawdziwego morza doznań!

Źródło: Arena Design

 

Zobacz także

HAmagowe nowiny / #News

archi-classic-jpg-11636

WIECZORY Z ARCHITEKTURĄ w listopadzie!

ARCH_event w listopadzie zaprasza na trzy WIECZORY Z ARCHITEKTURĄ – trzy różne miejsca, trzech zdolnych polskich architektów i potrójna możliwość zdobycia informacji na temat nowości produktowych w Polsce.

HAmagowe nowiny / #News

konwent-classic-jpg-11604

Konwent Rozwoju 3#: biznes ponadczasowy!

Konwent Rozwoju 3# już 17 listopada odbędzie się w Poznaniu! Zapraszamy wszystkich tych, którzy stawiają na progres!

HAmagowe nowiny / #News

proday-classic-1-jpg-11513

#PROday – event dla branży wnętrzarskiej

Interesujecie się urządzaniem wnętrz? Chcecie podzielić się swoim nowatorskim pomysłem? Poznajcie projekt #PROday!