/hamag/assets/toshiba-gr-rf532we-slider-jpg-12894.jpeg

To nie lodówka, to opiekunka dla żywności. Czym zaskakuje Toshiba GR-RF532WE?

Toshiba GR-RF532WE to lodówka, która potrafi zatroszczyć się o to, by nasza żywność długo pozostała świeża. Ma też kilka przydatnych funkcji i (uwierz) dobrze jest je mieć.

Data publikacji: 30.09.2020

Rzut oka na specyfikację lodówki Toshiba GR-RF532WE

Zacząć wypada od tego, co jest szczególnie charakterystyczne u nowej Toshiby. Zwykle ciepło w lodówce ucieka tyłem i bokiem. Tutaj jest inaczej: jest uwalniane dołem, dzięki czemu możemy ją dokładnie wpasować między meble i dosunąć prawie do samej ściany. Ładnie więc wkomponuje się w wystrój kuchni. 

A skoro już przy tym jesteśmy, to wypada dodać, że lodówka Toshiba GR-RF532WE ma wymiary 189,8 x 83,3 x 68,5 cm

Toshiba GR-RF532WE

Czas przejść do środka (w przenośni, rzecz jasna). Wewnątrz zmieścimy sporo produktów. Pojemność całej lodówki to 500 litrów, z czego 335 l przypada w udziale chłodziarce, a 165 l – zamrażarce. Choć w tym miejscu zostawiamy gwiazdkę (którą zaraz rozwiniemy).

Cała ta przestrzeń została podzielona na 18 stref, w których możemy wygodnie rozmieścić wszystkie produkty. Są na przykład wysokie półki na butelki, tradycyjne półki czy szuflady na warzywa i jest też specjalna przestrzeń na mięso i ryby. 

Przestrzeń szczególnej opieki

Z myślą właśnie o owocach, warzywach, mięsie i rybach powstała 40-litrowa komora z indywidualnym ustawieniem. Możemy regulować w niej temperaturę w zakresie od -2 do 3 stopni Celsjusza na plusie. Tak, by produkty, które wymagają szczególnej opieki, ją otrzymały. 

Toshiba GR-RF532WE

Dopełnieniem całości jest technologia Humidity Control, dzięki której możemy ustalić poziom wilgotności w taki sposób, by odpowiadał on rodzajowi żywności, jaką przechowujemy w środku. Nie musimy zbytnio kombinować – trzy opcje, jakie mamy do wyboru, to po prostu: wysoka, średnia lub niska wilgotność. 

Choć lodówka jest duża i podzielona, powietrze jest równomiernie rozprowadzane, dzięki czemu też masz pewność, że temperatura wewnątrz jest jednolita. Dodatkowo dba o to czujnik Dual Radar Sensor, wykrywający i eliminujący ewentualne różnice. 

Innym problemem, z którym często musimy się mierzyć, jest zbyt wolne schładzanie nowych produktów wkładanych do lodówki. W przypadku lodówki Toshiba GR-RF532WE możemy o tym zapomnieć – system Alloy Cooling zapewnia 360-stopniowe, superszybkie obniżanie temperatury. Wszystko pod kontrolą. 

Nie bez znaczenia jest też to, że lodówka ma dwa niezależne systemy chłodzenia i trzy niezależne cyrkulacje chłodzenia. Efekty takiego rozwiązania są trzy i wszystkie są pozytywne – to wyższa efektywność chłodzenia, większa skuteczność w usuwaniu brzydkich zapachów i poprawiona retencja wilgoci. 

Toshiba GR-RF532WE, czyli funkcjonalna elegancja 

Nie da się też zaprzeczyć, że lodówka intryguje swoim wyglądem. Szczególnie w oczy rzucają się dwie szuflady na dole. Co ważne – prowadnice, na jakich zostały osadzone, pozwalają na otworzenie ich w stu procentach, co ułatwia wkładanie i wyjmowanie produktów.

Toshiba GR-RF532WE

Szuflady wytrzymują nacisk aż do 55 kilogramów. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by wypełnić je lodem tworząc w ten sposób idealne środowisko dla naszych ulubionych napojów

Pozostając w temacie wyglądu – ten pozostaje nienaganny przez cały czas. Jak to możliwe? To efekt zastosowania materiału, na którym nie pozostają ślady palców. 

Pamiętasz pozostawioną chwilę temu gwiazdkę? Czas to wyjaśnić. Otóż to, co w tym wszystkim najlepsze, to fakt, że możemy sami zadecydować, które części lodówki mają być chłodziarką, a które zamrażarką. Masz do wyboru kilka opcji:

  • góra jest lodówką, a szuflady – zamrażarką 
  • wszystkie 3 komory są lodówką, 
  • góra jest wyłączona, a szuflady są lodówką, 
  • góra jest wyłączona, a szuflady są zamrażarką. 

Te ostatnie tryby mogą się przydać szczególnie wtedy, gdy wybieramy się na urlop. 

Pełna higiena. W trosce o Twoje zdrowie

Jednolita temperatura – jest. Właściwa wilgotność – też. O to by jedzenie w środku pozostawało świeże dba też technologia Plasma Pure. Generuje ona jony i elektrony, oczyszczające powietrze i eliminujące z niego bakterie. Skutecznie neutralizuje też zapachy – to rozwiązanie problemu, który większość chyba (niestety) doskonale zna. 

Z kolei technologia No Frost sprawia, że nie musisz przejmować się rozmrażaniem lodówki – szron w środku po prostu się nie tworzy, więc spokojna głowa! 

Lodówka Toshiba GR-RF532WE – rozwiązanie dla oszczędnych

Wszyscy chcielibyśmy płacić jak najniższe rachunki. Lodówka Toshiby to dobry sposób na to, by faktycznie można było zaoszczędzić co nieco na prądzie. Zresztą trzymajmy się konkretów: rachunki możesz obniżyć nawet o 20%. Jej największym atutem pod tym względem jest kompresor typu Dual Inverter, który nie tylko jest efektywny energetycznie, ale też cichy i niezawodny

Biorąc pod uwagę to jak dużo ma do zaoferowania, sama lodówka również nie należy do najdroższych – jej cena wynosi 5799 złotych. Urządzenie znajdziesz w popularnych sklepach RTV/AGD: 

Szukasz dodatkowych informacji? Zajrzyj na stronę producenta

Zobacz także

Lodówki / #News

samsung-bespoke-icon-jpg-13107

Samsung Bespoke zmienia sposób myślenia o lodówce

Lodówka, która zmienia się i rośnie wraz z Twoją rodziną. A także lodówka, która dostosowuje się do Twoich kolejnych aranżacyjnych pomysłów. To właśnie Samsung Bespoke – linia otwierająca nowy rozdział, zatytułowany „spersonalizowane AGD”.

Lodówki / #News

h-v-v3-icon-jpg-13101

Zdrowie, wygoda i oszczędność - nowe lodówki Vestfrost

Nowe lodówki Vestfrost są oszczędne i ekologiczne. Zawdzięczają to kilku ciekawym technologiom.

Lodówki / #News

h-vestfrost-art-box-jpg-13040

Ta lodówka to dzieło sztuki

Czy lodówka musi być nudna? Vestfrost Art Collection to najlepszy dowód na to, że nie. Mało tego – może być dziełem sztuki.