/hamag/assets/duzy-obrazek-slider-jpg-12852.jpeg

Pranie w zimnej wodzie? Sprawdzamy eko-funkcje pralki Toshiba TW-BJ110W4PL

Od pralek wymagamy cichej pracy i energooszczędności. Toshiba TW-BJ110W4PL dodatkowo odważnie proponuje pranie w zimnej wodzie. Dorzuca też kilka wygodnych rozwiązań z myślą o użytkowniku oraz detale cieszące oko. Czy to Cię przekona?

Data publikacji: 18.09.2020

Specyfikacja pralki TOSHIBA TW-BJ110W4PL

Wybierając pralkę najczęściej w pierwszej kolejności, musisz określić wymiary. Pralka TOSHIBA TW-BJ110W4PL ma szerokość 59,5 cm, głębokość 63,5 cm oraz wysokości 85 cm — jeśli pasuje do miejsca, w którym chcesz ją umieścić, warto ją poznać.

Niskie zużycie energii zapewnia przynależność do najwyższej klasy energetycznej A+++. Przekłada się to na średni roczny pobór energii wynoszący 167 kWh, czyli koszt około 101 złotych.

Toshiba TW-BJ110W4PL frontToshiba TW-BJ110W4PL

Bęben pralki umieszczony jest na przodzie. Otwór załadunkowy o szerokości 38 cm pozwala na wygodne wypełnianie i rozładowywanie pralki.

Jest to model świetny dla dużej rodziny lub osób unikających częstego prania — zmieścimy w nim aż 10 kg ubrań.

Delikatne unowocześnienie wizualne i praktyczne

Elementem, który dodaje eleganckiego akcentu pralce Toshiba TW-BJ110W4PL, jest czarny panel ciągnący się przez jej całą szerokość. Znajduje się na nim kolorowy wyświetlacz elektroniczny oraz dotykowe, wodoodporne wgłębienie, które pozwala na sterowanie pralką.

Producent zadbał również o wygodę sterowania pralką. Cały panel jest delikatnie nachylony, alby zapewniać odpowiednią widoczność.

Toshiba TW-BJ110W4PL panel sterującyToshiba TW-BJ110W4PL

Troszkę eko i troszkę oszczędności

Zdecydowanie na największą uwagę wśród funkcji pralki Toshiba TW-BJ110W4PL zasługuje technologia THE GREATWAVES. Jej działanie jest bardzo podobne do prania ręcznego. Fale zimnej wody tworzone przez dużą łopatkę znajdującą się w bębnie przenikają przez ubrania.

Ta właśnie fala delikatnie rozkłada ubrania, a następnie je składa. Siła uderzenia wody jest na tyle duża, aby skutecznie prać, a jednocześnie przesadnie nie gnieść ubrań.

Najciekawsze jest jednak to, że technologia ta wykorzystuje zimną wodę podczas prania.

Bez obaw o mniejszą skuteczność możemy zastąpić pranie w 40 stopniach praniem w zimnej wodzie.

Uzyskujemy ten sam efekt, oszczędzając aż 70% energii (producent laboratoryjnie potwierdza pranie w 40o:0,4646 kWh, pranie w zimnej wodzie:0,1065 kWh).

Kryształowy i odporny na zabrudzenia bęben

Mówiąc o skutecznym praniu, nie można pominąć budowy bębna.

Toshiba zadbała o to, aby konstrukcja bębna oraz odpowiednio duża przestrzeń na przepływ wody gwarantowały skuteczne usuwanie plam przy zachowaniu maksymalnej delikatności dla tkanin.

Bęben w pralce Toshiba TW-BJ110W4PLToshiba TW-BJ110W4PL

Wszystko za sprawą ukształtowania wnętrza bębna inspirowanego budową kryształów.

W kwestii higieny bęben pokryty jest powłoką (Magic Drum) zapewniającą utrzymanie stale odpornych na zabrudzenia warunków do prania. Dodatkowo pralka ma wbudowany również specjalny program do czyszczenia bębna.

Silnik inwerterowy — cisza i święty spokój

Co to jest silnik inwerterowy i dlaczego to właśnie on przekonuje do zakupu? Silnik inwerterowy dzięki swojej budowie (energię wytwarzają magnesy) generuje znacznie mniejszy hałas niż silniki w tradycyjnych pralkach (silniki klatkowe/szczotkowe wytwarzają energię przez tarcie szczotek, co wytwarza bardzy duży hałas). Dodatkowo sposób działania takiego silnika jest energooszczędny, co przekłada się na obniżenie rachunków.

Silnik w pralce Toshiba TW-BJ110W4PLToshiba TW-BJ110W4PL

Liczyć możemy również na trwałość serca pralki Toshiba TW-BJ110W4PL, ponieważ producent obejmuje 10-letnią gwarancją wszystkie podzespoły silnika.

Będąc w temacie hałasu, maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 [obr/min] (możemy ją oczywiście regulować).

Programy prania, które cenimy w życiu codziennym

Nie mogło tutaj oczywiście zabraknąć jednej z najpopularniejszych opcji — szybkiego dodawania odzieży w trakcie prania.

W pralce Toshiba TW-BJ110W4PL blokada drzwiczek zwalnia się już po 3 sekundach.

Równie ważny dla wielu z nas może być program do super-szybkiej tzw. przepierki. Już w 10 minut odświeży pranie o małym załadunku (0,5 kg). Oszczędzamy zatem czas, energię i nie gromadzimy np. sterty koszul czy sukienek czekających na pełne załadowanie, bo chcemy mieć czyste eko-serce (nie zużywać prądu na małe prania) ;)

Pralka Toshiba TW-BJ110W4PL oferuje również pełen zakres klasycznych programów, których zadaniem jest zapewnienie skuteczności i ochrony danych rodzajów materiałów. Znajdziemy tutaj opcje: Bawełna, Syntetyczne, Mieszane, Żywy Kolor (szczególna ochrona barw), Bawełna Eko (mniejsze zużycie energii i krótszy czas prania), 45' Pranie Codzienne, Super Szybkie 10', Wełna, Pościel, , Delikatne, Kurtki, Ubrania Sportowe czy Antyalergiczne.

Alergików wspiera nie tylko specjalny program, ale również kazdy cykl prania, który eliminuje w 99,9% alergeny: roztoczy, kurzu, pyłku, kota, psa (potwierdza to Certyfikat Allergy UK).

Pralka Toshiba TW-BJ110W4PLToshiba TW-BJ110W4PL

W odpowiedzi na to, co irytuje…

Nie każdy lubi pranie mając ku temu solidne podstawy. Pomiędzy kwestią przygotowywania odzieży a rozwieszaniem bardzo irytujące są resztki proszku pozostające na ubraniach.

W tej kwestii producent zadbał o automatyczne dozowanie takiej ilości detergentu, aby pranie było skuteczne i nie pozostawiało pamiątek po środkach piorących.

Odpowiadają za to czujniki ciężaru Sense Dose, które określają, jaka jest waga załadunku i do niej dopasowują ilość potrzebnego detergentu.

Kolorowy panel sterujący może zachęcać dzieci do zabawy, dlatego w pralce Toshiba TW-BJ110W4PL wbudowana jest blokada rodzicielska, która pozwoli na skuteczne wykluczenie dziecka z tej “rozrywki”.

Pralka TOSHIBA TW-BJ110W4PL - podsumowanie

Pralka musi dopasowana być funkcjami do naszych potrzeb, budzić zaufanie pozwalające na oddanie w jej ręce ulubionej odzieży. Nie oczekujemy kosmicznej konstrukcji połyskującej w rytm wirowania podświetlaniem RGB, ale... lubimy sprzęt wyglądający porządnie z ciekawymi detalami.

Toshiba TW-BJ110W4PL to pralka — pudło z bębnem. Jednak jak na tak prosty wizualnie sprzęt prezentuje się całkiem elegancko. Bardzo dobrze wykorzystany jest tutaj element pochylonego czarnego panelu z kolorowym wyświetlaczem. Miłym dodatkiem jest delikatne ledowe podświetlenie bębna.

Nie przypomina atrapy, która po zakończeniu działania całkowicie zmieni swoje położenie. Nie mamy tutaj bajeru w postaci dodatkowej aplikacji na smartfona, producent postawił na konkrety: energooszczędność, cichy silnik z 10-letnią gwarancją oraz technologię pozwalającą na pranie w zimnej wodzie.

Ile kosztuje pralka Toshiba TW-BJ110W4PL? Kupimy ją w cenie regularnej za 2999,00 złotych. Pralkę można kupić w:

Więcej informacji o opisywanej pralce na stronie producenta.

Zobacz także

Pralki / #Artykuł

classic-jpg-12285

Jaką pralkę wybrać? TOP 10

Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę kupić, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy 10 najlepszych pralek w różnych cenach, w zależności od zasobności portfela znajdziesz tu pralkę dla siebie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki w 2020 roku.

Pralki / #Artykuł

samsung-ai-control-icon-jpg-13075

Ta pralka chce Cię poznać

Piorą szybciej i oszczędniej, a do tego są inteligentne i delikatne dla tkanin. Nowe pralki Samsung AI Control są w stanie skutecznie zwiększyć twój komfort, a to tylko początek wyliczanki.

Pralki / #Test

classic-jpg-12915

Pralka Samsung WW10M86INOA - czy warto inwestować w nowoczesne technologie?

Samsung QuickDrive WW10M86INOA to dopracowana w każdym detalu pralka z półki premium. Jest cicha, bardzo pojemna, gwarantuje znaczne przyśpieszenie procesu prania, energooszczędność i wydajność na lata. Czy jest warta inwestycji?