/hamag/assets/glance-slajder-jpg-5059.jpeg

Zegar na miarę czasów

Nie, to nie kolejny smartwatch!

Data publikacji: 26.09.2016

Powiadomienia to znak naszych czasów – co chwila otrzymujemy notyfikacje, sygnały, przypomnienia. Nasze komórki co i rusz przesyłają aktualizacje z social mediów, poczty i aplikacji. W efekcie, w nawale informacji, trudno odróżnić te ważne od mniej istotnych. Lekiem ma być... zegarek.

Inteligentny zegarek Glance ma działać bardzo prosto. Wieszasz go na ścianie, a on przypomina wyłącznie o najważniejszych rzeczach i pomaga zorganizować się w natłoku informacji. Pobiera i przesiewa informacje z twojego telefonu, tabletu, komputera, wearables i wybranej elektroniki domowej, by w odpowiednim czasie przekazać informacje o spotkaniu lub... przyjeździe taksówki. A najważniejsze, że odpowiednio układa je w rozkładzie dnia i wystarczy tylko zerknąć na zegar powieszony na ścianie, by pamiętać o najważniejszych sprawach i rozkładzie dnia. Stąd też wzięła się jego nazwa – Glance (czyli zerknięcie, szybkie spojrzenie). Zespołowi odpowiedzialnemu za Glance zależało, by ze zwykłego, codziennego przedmiotu uczynić asystenta, który maksymalnie ułatwi nam życie. Jak działa zegar? Po ściągnięciu dedykowanej mu aplikacji, łączymy zegar ze sprzętem (smartfonem, tabletem, etc.) oraz wybieramy z listy powiadomienia, które chcemy wyświetlać na zegarze – czy to z kalendarza, social mediów czy maila.

Zegar może wyświetlać także informacje dotyczące pogody, pory wschodu słońca lub natężenia korków na mieście – zależnie od tego czego najbardziej potrzebujesz. Poinformuje także o wiadomościach tekstowych lub nieodebranych połączeniach, wyświetlając imię osoby, która się z tobą kontaktuje. Wybrane informacje pojawiają się na jego tarczy podkreślone odpowiednimi kolorami, co jest niezwykle wygodne i czytelne. Jeśli zaś twój dom jest ”inteligentny”, Glance połączy się z urządzeniem sterującym. Posiadacze Alexy od Amazona otrzymają dodatkowo możliwość „rozmawiania” z zegarem. Wystarczy, że zadasz mu pytanie, np. o godzinie spotkania z szefem, a zegar wyświetli informacje na tarczy. Trzeba przyznać, że to całkiem imponujące. Jego design jest bardzo prosty – to zwyczajny, minimalistyczny zegar, pozbawiony cyfr na tarczy, za to z wbudowanym wyświetlaczem LED. Do wyboru jest kilka kolorów, a cena Glance wynosi 199 dolarów.

Źródło: Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.