/hamag/assets/dron-slajder-1-jpg-5864.jpeg

Zbuduj sobie drona

To nie takie trudne, wystarczy mieć specjalny zestaw...

Data publikacji: 03.11.2016

Drony przestają być gadżetem luksusowym. Coraz więcej z nas po nie sięga, wykorzystując je do zabawy lub w fotografii. Zainteresowanie jest niemałe, szczególnie że ceny spadają, a na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych ofert, takich jak Airblock.

Airblock to modułowy dron, który budujesz i składasz według własnych potrzeb, a na koniec dzięki dedykowane aplikacji odpowiednio programujesz. Efekt? Jeszcze więcej frajdy, a przy okazji poznajesz podstawy programowania, które dzisiaj staje się nie asem w rękawie, ale koniecznością. Założenie jest bardzo proste: w zestawie otrzymujesz kilka modułów ze śmigłami, które dzięki niezwykle silnym magnesom, łączysz ze sobą w dowolną konstrukcję. Za pomocą aplikacji odpowiednio programujesz sposób, w jaki porusza się dron. Badając różne możliwości, bierzesz pod uwagę rozwiązania technologiczne, inżynieryjne oraz samą fizykę lotu i jego właściwości. Projekty takie jak Arirblock mają odczarowywać technologię i pokazać, że może być łatwym i przyjemnym źródłem rozrywki. Dedykowana aplikacja jest prosta, a pokazuje metody oraz sposób działania skomplikowanych języków programowania. Dostępne są dwa moduły: sześcienny minidron oraz poduszkowiec będący trzonem głównym. W każdym zestawie jest 6 minidronów oraz jeden poduszkowiec. Dron wykonany jest z lekkiej, ale odpornej pianki, nie uszkodzi więc mebli czy dekoracji, jeśli wolicie eksperymentować w domu. Kiedy już stworzycie swojego osobistego drona, możecie go wystawić do walki z innymi Airblockami, dzięki specjalnej opcji „Battle”, można także stanąć do wyścigu z innymi autorskimi dronami. A kiedy jeden kształt i model nam się znudzi... możemy po prostu rozebrać drona i zbudować go na nowo. Pomysłodawcy Airblock deklarują, że najważniejsze dla nich było zarażenie innych kreatywnością i zaskoczenie ich możliwościami.– Chcemy, by bawiąc się z Airblockiem mogli powiedzieć „wow, ja to zrobiłem? By zachwycali się procesem tworzenia projektu od początku do końca” – podkreślają twórcy. Cena pojedynczego zestawu early bird to 99 dolarów, natomiast za dwa drony do składania zapłacimy 179 dolarów.

 

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.