Zatrzymać czas z Myhelix

Kremy przeciwzmarszczkowe, zdrowa dieta, uprawianie sportów – to wszystko zatrzyma upływające lata. Do tej listy dodaj też... startup Myhelix.

Data publikacji: 30.03.2017

Wiele z nas, by zachować młody, zdrowy wygląd potrafi zmobilizować się do intensywnych ćwiczeń każdego dnia lub restrykcyjnej diety, w której rezygnujemy ze słodkich przyjemności i fast foodów. Nie oszczędzamy także na kosmetykach, zabiegach pielęgnacyjnych i suplementach diety. Mamy nadzieję, że ten wysiłek opłaci się w przyszłości i zatrzymamy w ten sposób upływający czas oraz opóźnimy pojawienie się zmarszczek. Wszystkie te sposoby wymagają nie tylko sporego zaangażowania, ale też zasobnego portfela. A gdyby tak wystarczyło zapłacić 300 złotych, by opóźnić proces starzenia? Oto recepta na młodość rodem z Ukrainy, oto Myhelix.

Myhelix, najnowszy startup stworzony przez Darię Losiewę i Ruslanę Szadrinę, bada nasze DNA i na podstawie tego dobiera dla nas spersonalizowany przepis na to, by oszukać starość. Ukrainki założyły, że każdy z nas starzeje się w inny sposób – mamy różne pakiety genów, predyspozycje, różnimy się też stanem zdrowia. Założycielki Myhelix postanowiły wykorzystać farmakogenetykę i opracowały system spersonalizowanych porad odnośnie diety, suplementacji i ćwiczeń, który opiera się o indywidualne cechy organizmu i DNA. Badanie kosztuje 300 złotych i pomaga zachować młodość oraz walczyć z niektórymi chorobami. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu metody PCR, która pozwala ustalić osobnicze tendencje na przykład do przyswajania witamin oraz minerałów. Po ich ustaleniu, dobierane są ćwiczenia czy najbardziej optymalna dieta, która ma zapobiegać niedoborom składników oraz niektórym chorobom i schorzeniom. Pozwala to także wykluczyć składniki, które nie służą danemu organizmowi. Jak to wygląda w praktyce? Dla przykładu to, jak trawimy kawę, uzależnione jest od określonego zestawu genów. Jeśli dana osoba posiada niekorzystne zestawienie, powinna ograniczyć się do dwóch filiżanek kawy dziennie – w przeciwnym razie ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych wzrasta aż czterokrotnie!

– Istnieją geny, które są m.in. odpowiedzialne za zakładkę włókien mięśniowych – w ten sposób możemy dowiedzieć się, jakie są możliwości człowieka, jeżeli chodzi o sportowe obciążenia. Nasz projekt analizuje 6 genów odpowiedzialnych za wchłanianie się witamin B9, D3, kwasów tłuszczowych omega-3 oraz kofeiny – tłumaczą pomysłodawczynie Myhelix. To jednak dopiero początek. Ukrainki planują do swojej oferty wprowadzić analizę kolejnych 40 genów.


Źródło: Elle / Myhelix

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.