Zaprojektuj sobie przestrzeń!

Ekran dotykowy w telefonie czy laptopie to już standard. Jednak potencjał tej technologii nie został w pełni wykorzystany, dopóki Sony nie zapowiedziało swego najnowszego dzieła.

Data publikacji: 10.03.2017

Mobile World Congress w Barcelonie co roku przyciąga najbardziej pionierskie i innowacyjne projekty z całego świata dotyczące szeroko rozumianej technologii mobilnej. Tak było i w tym roku – do Hiszpanii ściągnęło ponad 2200 firm prezentujących swoje najnowsze projekty. Konferencji towarzyszyło wiele eventów promujących najnowsze technologie i ich rozwój. Największe emocje wzbudziła jednak wystawa, na której największe korporacje i najbardziej prężne startupy pokazały produkty i pomysły, które już wkrótce mogą odmienić naszą rzeczywistość. Nie zabrakło tam też Sony i ich innowacyjnego projektora.

Czemu produkt od Sony wzbudził takie zainteresowanie na tle innych? Ich projektor potrafi dowolna powierzchnię zmienić w… panel dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Dzięki Xperia Touch ściana, sufit, dowolny blat czy podłoga zmienią się w interaktywne narzędzie służące do pracy lub rozrywki. Urządzenie wykorzystuje podczerwień i projekcję niezwykle szybkich rzutów, które sprawiają, że otaczające nas powierzchnie mogą zmienić się w płynnie działający panel dotykowy. Ta technologia daje ogromne pole do popisu, zarówno jako sprytny gadżet, narzędzie użyteczne w wielu zawodach czy element inteligentnego domu.

Samo urządzenie nie wygląda na najnowsze osiągnięcie techniki. To zwykłe niewielkie pudełko, które w niczym nie zdradza swego potencjału. Jak Xperia Touch może ułatwić nam życie? Projektor może na przykład wyświetlić na blacie kuchennym przepis, pozwalając na uniknięcie pobrudzenia książki kucharskiej lub klawiatury laptopa, jeśli korzystamy z przepisów z sieci. Inne opcje związane są bezpośrednio z faktem, że urządzenie Sony ma być kompatybilne z grami zakupionymi w Sklepie Gogle Play – to oznacza możliwość ich wyświetlania w dowolnym miejscu. Może on służyć także jako inteligentny kalendarz wyświetlany na ścianie, informujący na bieżąco pogodzie i ważnych spotkaniach lub jako asystent interaktywnych prezentacji biznesowych. Xperia Touch ma ogromny potencjał, a to jak go wykorzystany zależy jedynie od naszej wyobraźni i pomysłowości. Projektor ma kosztować około 1500 dolarów i pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.Źródło: Label / Design Boom

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.