/hamag/assets/dog-parker-slajd-jpg-9810.jpeg

Zaparkuj psa z Dog Parker

Psiarze lubią wszędzie zabierać swoje zwierzaki – niestety, nie każdy sklep daje taką możliwość, a zostawienie pupila przed sklepem może być ryzykowne. Stąd pomysł na Dog Parker.

Data publikacji: 06.06.2017

Każdy właściciel psa stanął kiedyś przed wyborem: przy okazji spaceru z czworonogiem wejść szybko do sklepu, załatwić drobne sprawunki, a przy tym ryzykować, zostawiając pupila pod sklepem czy zrezygnować z tego ułatwienia i rozdzielać zakupy i wyjścia z psiakiem. W niektórych miejscach krótka wizyta zwierzaka nie wywoła sprzeciwu, jednak nie zawsze zabranie psa do środka jest możliwe. Z drugiej strony psa pozostawionego na zewnątrz mogą spotkać nieprzyjemności: może on uciec lub zwyczajnie zostać skradziony. Dlatego wielu właścicieli nie zabiera ze sobą psa przy takich okazjach – a szkoda, bo to dodatkowy pretekst by spędzić z nim czas, a do tego zapewnić mu dodatkowy ruch. Dog Parker chce to zmienić.

Dog Parker to małe domki przypominające psią budę i jednocześnie świetny pomysł na bezpieczne zostawienie psa przed sklepem. Ustawione przed wejściem do sklepu, pozwalają właścicielowi na pozostawienie psa w komfortowych warunkach, bez narażania go na niebezpieczne sytuacje. Specjalny design sprawia, że pies podczas nieobecności właściciela może spokojnie zaczekać na jego powrót. Wnętrze Dog Parker jest chłodzone lub ogrzewane w zależności od pogody na zewnątrz, nie ma więc obaw, że zamknięty na niewielkiej przestrzeni psiak będzie cierpiał od zimna lub upałów. Wyposażono go także w specjalne wywietrzniki oraz wentylację. Twórcy pomyśleli także o kwestiach higienicznych, więc pomiędzy użyciami uruchamiana jest lampka ze światłem UV, zabijająca nieproszonych gości, takich jak wirusy i bakterie. Wszystko jest sterowane za pomocą aplikacji.

Aby móc korzystać z Dog Parker, wystarczy się zarejestrować w bazie i wyrobić swoją unikalną kartę członkowską. Każda z nich ma unikalny kod, zapobiegający sytuacjom, w których ktoś obcy próbowałby wypuścić psa z budki. Minuta korzystania z Dog Parker kosztuje jedynie 20 centów. Wszystko po to, by umożliwiać właścicielom zabranie pupila w nowe miejsca i swobodniej poruszać się z czworonogiem po mieście. Jak podkreślają pomysłodawcy, według nich zarówno pies i właściciel najszczęśliwsi są wtedy, gdy mogą przebywać razem – Dog Parker ma im to umożliwić. Na razie psie budki stanęły tylko w Nowym Jorku, ale chętnie zobaczylibyśmy je też w polskich miastach.

 

Źródło: Dog Parker

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.