
Zamieszkaj w pudełku
Mieszkanie powinno być wygodne i przytulne, ale także funkcjonalne. W domach i kamienicach raczej nie ma z tym problemu, jak jednak urządzić ciasną kawalerkę?
Mieszkanie w sercu dużego miasta ma wiele zalet: jesteśmy w centrum wydarzeń, mamy blisko do kin, teatrów restauracji oraz klubów i możemy korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje miasto, bez potrzeby martwienia się o kosztowne dojazdy. Jedynym problemem jest brak przestrzeni, bo każdy metr mieszkania w centrum miasta sporo kosztuje, a kawalerki potrafią mierzyć niecałe 20 metrów kwadratowych. Z myślą o osobach, które nie narzekają na nadmierny metraż powstał Kammerspiel, pudełko, które jest jednocześnie gabinetem, sypialną, jadalnią oraz spiżarnią.
– W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń życiowa za przystępną cenę jest coraz mniej dostępna, a wystawne wnętrza są poza naszym zasięgiem, Kammerspiel może być idealną alternatywą. To pomieszczenie w pomieszczeniu, łączące bardzo wiele możliwości w niewielkiej przestrzeni – o projekcie opowiada jego autor, Nils Holger Moormann. Jego projekt to idealne rozwiązanie dla osób żyjących w kawalerkach lub na wynajętych pokojach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Kammerspiel to pudełko, które w łatwy i szybki sposób można przerabiać według potrzeb, tworząc z niego różne pomieszczenia. Na jego bokach zorganizowano schowki, siedziska i stoliki, które tworzą miejsce do pracy czy jedzenia, natomiast na szczycie umieszczono wygodną minisypialnię. Wnętrze pudełka skrywa w sobie spiżarnię oraz garderobę.
Jest to największy i najbardziej złożony mebel stworzony przez Moormana. Jego poszczególne elementy można dostosowywać do swojego gustu oraz wystroju mieszkania, a całość mierzy 140 na 200 cm. Trzeba przyznać, że każdy z tych centymetrów jest zaaranżowany z wielką pomysłowością – każdy skrawek przestrzeni, ściana, podłoga, a nawet sufit to multum możliwości. Elementy na ścianach Kammerspiel pozwalają tworzyć naprawdę wiele rozwiązań, m.in. zawieszenie dla roweru, stojaki na wina czy półkę na deskę snowboardową – wszystko w zależności od naszego stylu życia i zainteresowań. Moorman uważa, że jego projekt jest idealny dla freelancerów, pisarzy, sportowców oraz pasjonatów dobrego designu. To dowód na to, że przytulnie może także oznaczać pięknie i wygodnie.
Źródło: Dezeen