/hamag/assets/drnkpay-slajd-jpg-10022.jpeg

Zakupy bez procentów z DrnkPay

Impreza trwa w najlepsze, bąbelki zaczynają szumieć w głowie, a wy właśnie chwytacie za telefon i wybieracie się na zakupy online. Znacie ten schemat?

Data publikacji: 22.06.2017

Zakupy online to świetny wynalazek – wygodne, szybkie i możecie je zrobić zawsze i wszędzie – wystarczy tylko dostęp do sieci i smartfon. Oczywiście ma to też swoje wady. Dzięki telefonom i aplikacjom znacznie łatwiej zrobić zakupy pod wpływem impulsu lub... alkoholu. A kiedy przesyłka przychodzi, my odkrywamy, że znów wydaliśmy pieniądze na zupełnie niepotrzebny gadżet lub kolejną parę identycznych butów. W takich momentach marzycie pewnie, by ktoś odebrał wam telefon, zanim kliknęliście przycisk „kup”, prawda?

Na pomoc tym, którym zdarzają się zakupy pod wpływem, przychodzi o dziwo samo źródło problemu, czyli aplikacja. DrnkPay to specjalne narzędzie, które... uniemożliwi kupno przedmiotów przez sieć, jeśli wypiliście alkohol. Kiedy aplikacja wykryje w waszej krwi procenty, automatycznie blokuje środki na koncie, dzięki czemu unikniecie niechcianych i nieplanowanych wydatków. Odbywa się to w bardzo prosty sposób – DrnkPay łączy się z alkomatami wearables, takimi jak BACTrack breathalyser czy QuantacTally, a kiedy te wykażą odpowiednio wysokie stężenie alkoholu, aplikacja uniemożliwi skorzystanie z karty kredytowej lub e-konta w banku. Po uruchomieniu DrnkPay, aby zaakceptować płatność trzeba dokonać pomiaru alkomatem – jeśli próba się nie powiedzie, karty blokowane są na 12 godzin.

Działanie aplikacji można oczywiście dostosowywać do swoich potrzeb. DrnkPay pozwala na przykład na wybranie ilości drinków, które możemy spożyć zanim zostanie uruchomiona blokada. Następnie możemy zdecydować jaki typ zakupów chcemy ograniczyć – np. typowe sklepy internetowe znanych sieciówek lub zakup tanich biletów lotniczych. Możemy także wyłączyć możliwość dalszego kupowania alkoholu w barze, co jest przydatną opcją dla tych, którzy chcą ograniczyć spożywanie alkoholu. Na wszelki wypadek jest jednak także opcja „help me out”, przez którą możecie zamówić Ubera, który dowiezie was bezpiecznie do domu po imprezie. W przeciwnym razie taka blokada, mogłaby być dosyć problematyczna. Jak twierdzą twórcy, DrnkPay ma pomóc osobom skłonnym do rozrzutności po alkoholu, lepiej panować nad swoimi wydatkami. Aplikacja dostępna jest na Androida oraz iOS.

 

Źródło: Indiegogo / DrnkPay

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.