/hamag/assets/rusza-kolejna-edycja-akcji-wypozyczalnia-choinek-volvo-slider-jpg-12743.jpeg

Zadbaj o świąteczny klimat i środowisko z akcją „Wypożyczalnia choinek Volvo”

Volvo zachęca do spędzania zbliżających się świąt w sposób ekologiczny. Po sukcesach w poprzednich latach, rusza trzecia już edycja akcji „Wypożyczalnia choinek Volvo”.

Data publikacji: 11.12.2019
Troska o środowisko naturalne powinna przyświecać nam przez cały rok. Chociaż nadchodzące święta to przede wszystkim czas dla najbliższych, również w trakcie przygotowań do nich można postarać się o mały gest dla naszej planety. Akcja „Wypożyczalnia choinek Volvo” pozwala odebrać żywą choinę w doniczce z wybranych salonów Autoryzowanych Dealerów Volvo i zwrócić ją po świętach. Dzięki temu drzewko zostanie ponownie zasadzone w specjalnej hodowli. Co więcej, za każde takie drzewko Volvo obiecuje zasadzić aż 10 kolejnych.

„Wypożyczalnię choinek Volvo” będzie otwarta w dniach 19 - 23 grudnia lub do wyczerpania zapasów w Autoryzowanych Salonach Volvo na terenie całej Polski. Uiszczając 55 złotych bezzwrotnej kaucji można zabrać choinkę do domu. Na zwrot przewidziano naprawdę sporo czasu, aż do 8 stycznia.

„Obserwujemy coraz dłuższą kolejkę chętnych do wypożyczenia żywej choinki na święta, którą potem zwrócimy naturze. Dlatego Volvo Car Poland co roku zwiększa zasięg tej akcji. W pierwszej edycji do chętnych trafiło 200 drzew w donicach. Z ubiegłorocznej Wypożyczalni skorzystało cztery razy więcej chętnych! W tym roku pula choinek została po raz kolejny zwiększona i wynosi 1200 drzewek. Do tego zobowiązaliśmy się zasadzić 10 razy więcej drzew niż wypożyczyliśmy. Na naszych oczach społeczeństwo staje się coraz bardziej wrażliwe na kwestie środowiskowe.” - Stanisław Dojs, PR Manager Volvo Car Poland.- Stanisław Dojs, PR Manager Volvo Car Poland

W zeszłym roku Volvo posadziło w Nadleśnictwie Cewice na Kaszubach ponad 7 000 drzew iglastych. Z uwagi na fakt, iż las mieszany jest bardziej odporny na ataki szkodników, posadzono je razem z kilkoma tysiącami sadzonek drzew liściastych. Nowy cel jest jeszcze ambitniejszy, z tego powodu pojawiło się zobowiązanie Volvo do posadzenia 10 drzewek za każde jedno zwrócone. Na oficjalnej stronie akcji można wybrać obszar, gdzie będą one posadzone.

„Wypożyczalnia choinek Volvo” cieszy się dużym uznaniem, czego dowodem coraz liczniejsi partnerzy. Niektórzy z nich, jak Ambasada Szwecji czy Polski Związek Zrzeszeń Leśnych, współpracują z Volvo po raz kolejny. Inni, jak Klub Gaja, dołączyli do akcji po raz pierwszy.

Źródło: Volvo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.