/hamag/assets/kniterate-slajder-1-jpg-8870.jpeg

Wydrukuj sobie sweter z Kniterate

Obsługa maszyn do szycia i urządzeń dziewiarskich powoli odchodzi w zapomnienie. Niewielu z nas potrafi dziś uszyć ciuchy według swojego projektu...Ale z Kniterate będzie to o wiele łatwiejsze!

Data publikacji: 11.04.2017

Studenci na kierunkach związanych z modą mają przewagę nad resztą społeczeństwa – oni wciąż uczą się jak obsługiwać maszyny do szycia, stworzyć własny materiał, a także całe ubranie według swojej wizji. A szkoda, bo w czasach personalizacji i DIY, te zdolności są na wagę złota. Tak uważa także Gerard Rubio, projektant z Hiszpanii, który stworzył Kniterate, pierwszą digitalową maszynę dziewiarską. Co potrafi niezwykłe urządzenie?

Kniterate to maszyna, o której marzą pasjonaci mody, chcący rozpocząć przygodę z autorskimi projektami. To nic innego jak modowy odpowiednik drukarki 3D. Sterowana poprzez aplikację maszyna może stworzyć materiał o zaprojektowanym przez nas wzorze i kolorze, a także odpowiednim rozmiarze. A przy tym kosztuje zaledwie ułamek tego, co przemysłowe maszyny dziewiarskie. Według Rubio, Kniterate ma być łatwe w obsłudze nawet dla początkujących i dać im możliwość stworzenia materiału zupełnie od zera lub z gotowych szablonów i wzorów. Do wyboru ma być kilka różnych rodzajów ściegów, a możliwości urządzenia mają być imponujące. Na materiał przeniesiemy bowiem nie tylko abstrakcyjne wzory, ale wręcz całe rysunki, które możemy stworzyć własnoręcznie.

To oznacza naprawdę multum sposobów na wykorzystanie Kniterate do własnych projektów modowych i nie tylko. Buty, czapki, skarpetki, bluzki, swetry czy sukienki, a nawet ubranka dla zwierząt – to wszystko możemy teraz opatrzyć własną metką i tworzyć rzeczy w swoim unikalnym stylu. Maszyna ma działać z dowolną przędzą, a jej oprogramowanie na razie jest dopracowywane, by było jak najprostsze i najbardziej efektywne. Rubio wystartował z kampanią Kniterate na Kickstarterze i w zaledwie godzinę zebrał wymagane do uruchomienia projektu 100 tys. dolarów! To bardzo imponujący wynik, szczególnie że w tej chwili zebrał już niemal trzykrotność tej sumy. Twórcy podkreślają, że ich projekt to oferta idealna nie tylko dla pasjonatów i hobbystów, ale też niewielkich biznesów i startupów – nie dziwi więc tak ogromne zainteresowanie Kniterate. Nawet mimo pozornie wysokiej ceny – urządzenie ma kosztować około 4,5 – 5 tys. dolarów, to jednak niewiele za tego typu technologię.

 

Źródło: DesignBoom / Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.