Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.

Data publikacji: 12.12.2017

Whisky swój niezwykły smak zawdzięcza słodom jęczmiennym oraz długiemu leżakowaniu w beczkach (minimum trzy lata). Ten „trunek życia” pochodzi najprawdopodobniej z Irlandii, gdzie mnisi wytwarzali go jako cudowny środek zwalczający ból, choroby i przedłużający życie. I chociaż te przymioty są być może przesadzone, to współcześnie whisky nadal ma wielu fanów, którzy doceniają bogactwo smaków w niej zawartych. Prawdziwy koneser z chęcią zapłaci za wyjątkowe okazy ulubionego trunku, lecz co z tymi, którzy na szklankę whisky mają ochotę jedynie od czasu do czasu? Z myślą o nich powstał start-up Whisky Me.

Ten start-up z Wielkiej Brytanii to idealna propozycja dla tych, którzy zamiast kupować całą butelkę whisky jednej marki, wolą zdecydować się na różne destylarnie i odmiany. Whisky Me oferuje bowiem trunki w subskrypcji dostarczane co miesiąc w niewielkich woreczkach podobnych do tych, w których sprzedawano wyciskane soki w latach 90. To rozwiązanie o tyle ciekawe, że każdego miesiąca założyciele Whisky Me wybierają najciekawsze propozycje, które za pośrednictwem poczty trafiają do ich Klientów. Często są to whisky, które trudno znaleźć poza specjalistycznymi sklepami, a cena za butelkę raczej odstrasza. Pomysłodawcy start-upu jednak znają się na rzeczy – od lat prowadzą jeden z kultowych barów z whisky, Black Rock. Dlatego można im zaufać, że Whisky Me da szansę na spróbowanie i porównanie wielu różnych rodzajów alkoholu ze Stanów Zjednoczonych, Japonii czy Szkocji, także tych o nietypowym, zaskakującym smaku.

Jak na razie w ofercie jest jedynie opcja dostarczenia jednej propozycji miesięcznie, jednak w zamian otrzymacie szczegółowe informacje o danym trunku, a także filmiki z samej destylarni oraz specjalne nagrody dla subskrybentów. Miesięczna subskrypcja kosztuje zaledwie 8 funtów, a za cały rok zapłacicie 84 funty. Możecie też zrezygnować w dowolnej chwili bez wizji kar. Niestety jak na razie start-up funkcjonuje jedynie w Wielkiej Brytanii, więc jeśli chcecie spróbować niespodzianek, które przygotował dla fanów whisky zespół z Black Rock, na razie musicie odezwać się do znajomych, którzy tam stacjonują.


 

Źródło: Whisky Me / Metro

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.