/hamag/assets/leduvel-visions-big-jpg-2970.jpeg

VISIONS – kosmos w kuchni!

Pyroceram to materiał idealny, nie zawiera i nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, a w kuchni znacznie ułatwia gotowanie!

Data publikacji: 08.06.2016
VISIONS to naczynia kuchenne o wyjątkowych właściwościach – są lżejsze niż aluminiowe, twardsze niż stalowe, odporne na skrajnie niskie i bardzo wysokie temperatury. Przezroczysta obudowa intryguje od pierwszego spojrzenia.

Markę stworzyła amerykańska firma Corning – właściciel technologii szkła ceramicznego Pyroceram, później przejęła ją firma World Kitchen. Naczynia kuchenne VISIONS wytwarzane są ze szkła ceramicznego Pyroceram, które zostało wynalezione w połowie lat pięćdziesiątych XX wieku przez Donalda Stookey'a pracującego w korporacji Corning. Naukowiec badał szkło zmieniające przezroczystość pod wpływem światła, próbki wygrzewał w temperaturze 600 stopni Celsjusza. Gdy jedno z urządzeń uległo uszkodzeniu, w wyniku czego próbka została nagrzana aż do 900 stopni Celsjusza, zauważył, że radykalnie zmieniło właściwości szkła. Pyroceram określany jest jako szkło ceramiczne, ponieważ wytwarzany jest jak zwykłe szkło poprzez topienie składników, ale po obróbce ma strukturę krystaliczną, właściwą dla ceramiki. Jest bardzo twardy, a jego powierzchnia idealnie gładka. Najważniejszą cechą pozostaje zadziwiająca odporność na gwałtowne zmiany temperatury.

To właśnie ten materiał był używany do budowy poszycia amerykańskich promów kosmicznych, które w czasie powrotu na Ziemię pokonując opór powietrza rozgrzewało się do temperatury pieca hutniczego.

Marka VISIONS te kosmiczne właściwości wykorzystuje w kuchni. Naczynie wykonane ze szkła ceramicznego można bezpośrednio po wyjęciu z zamrażalnika wstawić do rozgrzanego piekarnika, kuchenki mikrofalowej lub postawić na palniku kuchenki gazowej lub elektrycznej. Przejrzyste ścianki naczyń pozwalają doglądać gotujących się potraw, bez potrzeby podnoszenia pokrywki.

Idelnie gładka powierzchnia naczyń VISIONS ułatwia czyszczenie naczynia.

Szkło ceramiczne nie zawiera i nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, nie posiada żadnych powłok ani alergenów, takich jak ołów, kadm, czy nikiel, nie wchłania ani nie wchodzi w reakcje z jakimikolwiek składnikami żywności.

Źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Małe AGD do kuchni / #Galeria

top5-para-classic-jpg-3165

Jaki parowar kupić? TOP 5

Gotowanie na parze to idealny sposób na dobre zdrowie i szczupłą sylwetkę!

Małe AGD do kuchni / #News

floral-2classic-jpg-11509

Legacy Floral, czyli nowa kolekcja Russell Hobbs

Najnowsza kolekcja Legacy Floral marki Russell Hobbs jest pełna szaleństwa i kwiatowej świeżości!

Małe AGD do kuchni / #Recenzja

classic-jpg-11383

Gofrownica MPM MGO-25 – wspomnienie lata

Prosta w obsłudze i ładna. Gofrownica MPM MGO-25 to sposób na domową gofrarnię!