/hamag/assets/waterworld-slajder-jpg-8483.jpeg

Tropiki w Warszawie

Polska pogoda pozostawia wiele do życzenia. Krótkie lato i szarą zimę z chęcią zmienilibyśmy na tropiki. Klimatu nie zmienimy, ale o egzotykę możemy zatroszczyć się sami.

Data publikacji: 23.03.2017

Błękitna laguna, leżaki w cieniu palm, egzotyczny zagajnik, wodospady. To nie opis hotelu na Bahamach, ale miejsca, które ma powstać o wiele bliżej niż myślicie. Kawałek ziemi pod Warszawą zostanie zmieniony na prawdziwą egzotyczną oazę i tropikalny aquapark. I chociaż to nie to samo co wakacje na Madagaskarze czy Maderze, to z przyjemnością skorzystalibyśmy z tropikalnej namiastki na Mazowszu.

62 tysiące kilometrów kwadratowych parku wodnego obsadzonego palmami. Taki pomysł na wykorzystanie podwarszawskiego Mszczonowa miał inwestor, Global Parks Poland. Musimy przyznać, że takie myślenie bardzo nam się podoba. Imponująca przestrzeń zapełniona zostanie basenami, zjeżdżalniami, wodospadami, egzotycznymi roślinami oraz specjalną strefą SPA. A to wszystko pod pięknym, przeszklonym dachem, który przy sprzyjającej aurze będzie można rozsunąć. Cała infrastruktura aquaparku ma obejmować aż 20 hektarów i kosztować 140 milionów euro. Doskonały dojazd i wielość atrakcji ma zapewnić, że corocznie będą go odwiedzały aż dwa miliony osób. Waterworld of Poland, bo tak będzie się nazywał gigantyczny aquapark, to jednak dopiero początek. Obok niego powstać ma także ogromne wesołe miasteczko, mogące konkurować z samym Disneylandem.

  • W Aquaparku, oprócz basenu w stylu wyspy tropikalnej, znajdzie się także duża strefa zdrowia oraz centrum Galaxy z kompleksem zjeżdżalni dla gości od najmłodszych z nich do młodzieży i dorosłych lubiących mocne wrażenia – obiecują inwestorzy.

Park ma być wzorowany na największych obiektach w Europie, m.in. Therme Erding z Niemiec, a zastosowane w nim rozwiązania mają być zgodne z najnowszymi technologiami. Większość z atrakcji ma być czynna cały rok, bez względu na pogodę na zewnątrz. Całość budowy ma zająć do 8 lat i pochłonąć zawrotną sumę miliarda euro. Dojazd będzie możliwy m.in. autostradą A2 czy trasą ekspresową S5. Do Mszczonowa wjechały właśnie pierwsze koparki, ale niestety oficjalna data otwarcia aquaparku nie jest znana. Projekt jest niezwykle ambitny i mamy nadzieję, że warto będzie czekać.

Źródło: Global City Holdings / F5

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.