/hamag/assets/sgnl-slajder-1-jpg-5807.jpeg

Telefon w małym palcu

To wygląda naprawdę ekstra!

Data publikacji: 28.10.2016

Wearables to temat intensywnie eksploatowany przez większość firm choć odrobinę związanych z technologią. Jest im coraz trudniej zaskoczyć klienta innowacyjnym pomysłem, bo wiele rozwiązań stało się standardem, a konsument wymaga coraz więcej. Czasem jednak można trafić na perełkę, taką jak Sgnl.

Czym ujął nas Sgnl? To specjalny pasek, dzięki któremu poczujesz się niczym James Bond lub inny tajny agent. Po założeniu pozwala na odbieranie telefonów i rozmowę poprzez lekki ruch palca. Wygląda to naprawdę imponująco. Wszystko z powodu niewielkiego głośniczka wbudowanego w pasek – po zbliżeniu dłoni w okolice ucha i ust, umożliwia wygodną rozmowę telefoniczną, bez konieczności trzymania słuchawki. Urządzenie ma formę wygodnego paska do zegarka, który wystarczy podmienić w miejsce starego. Sgnl jest kompatybilny z tradycyjnymi zegarkami oraz smartwatchami, takimi jak Apple Watch, Samsung Gear, czy Pebble Time. Jest to idealna alternatywa dla zestawów słuchawkowych – z Sgnl odbierzesz telefon, nawet wtedy, gdy spoczywa on w twojej torbie lub kieszeni. Wystarczy zbliżyć palec dłoni, na której znajduje się opaska do ucha.

Palec wzmacnia dźwięk, blokując jednocześnie odgłosy z zewnątrz. Sgnl odebrawszy sygnał z telefonu, wytwarza wibracje poprzez specjalny Body Conduction Unit. Wtedy do akcji wkracza algorytm głośników, które dzięki selektywnemu podejściu do fal dźwiękowych wzmacnia i wycisza odpowiednie dźwięki. Takie rozwiązanie poza wygodą i brakiem konieczności trzymania w dłoni telefonu, ma także inne zalety. Mianowicie pozwala wyraźnie słyszeć głos rozmówcy, a jednocześnie rozmowa odbywa się dla postronnych osób na tyle cicho, że nie mogą oni jej podsłuchać, nie jest też uciążliwa dla otoczenia. Pozwala to także odbierać łatwo rozmowy, gdy telefon zaskoczy nas podczas jazdy rowerem, samochodem czy w komunikacji miejskiej, bez potrzeby przetrząsania torby w poszukiwaniu telefonu. W przeciwieństwie do zestawów słuchawkowych, pasek Sgnl nie rzuca się w oczy i możesz go nosić w dowolnej sytuacji. Nam taki gadżet bardzo się podoba – halo, 007, zgłoś się!

 

Źródło: Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.