/hamag/assets/apple-slajd-jpg-9680.jpeg

Tajemniczy Projekt Titan

Macie już iPhone'a, iPoda, iPada i cały czas czujecie niedosyt? Apple pracuje właśnie nad tajemniczym i bardzo intrygującym projektem o kryptonimie Titan.

Data publikacji: 29.05.2017

Apple znane jest przede wszystkim z elektronicznych gadżetów. Komputery Mac, tablety, smartfony, odtwarzacze muzyki – miłośnicy technologii i designu mają w czym wybierać. I chociaż przeciwników marki jest pewnie równie tyle, co ich zagorzałych fanów, to trzeba przyznać, że Apple zna się na marketingu. Nie można im też odmówić fantazji oraz kreatywnego podejścia do produktów. Ostatnio nowy pomysł Apple'a wzbudza wiele emocji – nie jest to jednak kolejny model smartfona. Na językach wszystkich jest bowiem tajemniczy Projekt Titan, który może okazać się prawdziwą rewolucją.

Plotki na temat Projektu Titan krążą od jakiegoś czasu. Najbardziej dociekliwi spekulują, że chodzi o ultra nowoczesne auto z logo Apple na masce. Do tej pory jednak korporacja nie zajęła konkretnego stanowiska w tej sprawie. A wyobraźnia fanów marki podsyła coraz ciekawsze pomysły. Wiadomo jednak, że Apple zatrudniło do pracy nad projektem 1000 osób, jednak wkrótce potem zostały przeniesione do innych działów. Korporacja miała też stworzyć specjalne biuro, które zajmować by się miało pomysłami związanymi z transportem i motoryzacją. Szczególne zainteresowanie marki ma wzbudzać technologia autonomicznych pojazdów – to dla Apple o tyle istotne, że rynek transportowy wyceniany jest nawet na 15 bilionów dolarów, co znacznie przewyższa liczby stojące za branżą IT. Nic więc dziwnego, że Apple właśnie tam kieruje swoją uwagę i najbardziej kreatywne umysły w firmie. Coraz bardziej prawdopodobne jest to, że Projekt Titan nie dotyczy samojezdnego auta, ale całego systemu podróżowania opartego o autorskie czujniki i nawigację. Specjaliści twierdzą, że zważywszy na dotychczasowe produkty firmy, spodziewają się raczej asystenta podróży w rodzaju Siri, jednak nadal są to jedynie domysły. Horace Dediu i Neil Cybart zajmujący się nowymi technologiami i przewidywaniem cyfrowych trendów zauważyli, że takie przewidywania są bardzo prawdopodobne:

– Odsetek osób posiadających samochody spadnie z powodu technologii autonomicznej jazdy. Project Titan będzie więc najprawdopodobniej platformą transportową – nie samochodem, ale czymś, co odpowiada za całe doświadczenie – podkreślają. Trzeba przyznać, że Apple potrafi trzymać w napięciu. Nie możemy doczekać się rozwikłania zagadki dotyczącej Projektu Titan.


 

Źródło: BusinessInsider.pl / Plytech

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.