Świat w Pantone

Aplikacja przełoży dowolny kolor na język designu.

Data publikacji: 17.08.2016

Branża kreatywna aż zaciera ręce. Na iOS udostępniono właśnie aplikację Pantone Studio, stworzoną przez kultową w branży markę. To idealne narzędzia dla grafików i projektantów, a według marki także sposób, by w końcu zaistnieć w świecie mobilnym. W końcu kreatywni lubią być w ruchu.

Wyobraź sobie, że spacerując natykasz się w klombie na idealny odcień czerwieni. Z Pantone Studio wystarczy zrobić zdjęcie dowolnego obiektu i apka od razu poda wszelkie parametry wybranej barwy w RGB, CMYK lub Hex. Aby było to możliwe, aż 10 tysięcy wgranych barw gotowych jest, by wesprzeć cię w procesie twórczym. Skąd pomysł, by stworzyć mobilne narzędzie? Wiele osób zarzuca marce brak innowacyjności oraz nieprzystosowanie do narzędzi, jakie dają nam nowe technologie. Pantone w końcu zareagował.

– Projektujemy coraz więcej w przestrzeni cyfrowej. Kolekcjonujemy inspiracje, zarówno designerskie, jak i te skupiające się wyłącznie na kolorystyce. Zapisujemy je w swoich telefonach lub udostępniamy na social media. Przyszedł czas, by zdecydować się na nowe rozwiązania. Chcemy w nowy sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom designerów i dodać koloru ich pomysłom – tłumaczy Kathryn Shah, wiceprezydent Pantone. Dodaje, że gdyby Pantone nie postawiło na urządzenia mobile, mogłoby to oznaczać koniec marki w ciągu kolejnych 10 lat. Czym właściwie jest Pantone Studio? Poza definiowaniem napotkanych kolorów, aplikacja dostarczy nam inspiracji oraz porad, a także pozwoli na kompleksowe edytowanie zdjęć i grafik na poziomie profesjonalnym.

Kolejna ciekawa opcja szczególnie spodoba się projektantom, bowiem umożliwi nałożenie różnych faktur i wzorów na obiekty i tworzenie prostych renderów jeszcze przed wdrożeniem projektu. Studio jest także kompatybilne z takimi kanałami jak Instagram, dzięki czemu jeszcze łatwiej znajduje ciekawe inspiracje. To już druga próba zaistnienia Pantone na płaszczyźnie cyfrowej. W 2009 roku marka wypuściła aplikację MyPantone, która jednak miała o wiele mniej użytecznych opcji i nie zdobyła zainteresowania użytkowników na szerszą skalę. Pantone Studio ma jednak szansę, by zdobyć serca grafików na całym świecie. O ile będą skłonni zapłacić 30 dolarów miesięcznego abonamentu.

 

Źródło: AdWeek / Fastcodesign

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.