Rowerowy GPS

Powstał prosty GPS dedykowany rowerzystom.

Data publikacji: 14.07.2016

Wygląda jak zwykły dzwonek rowerowy, ale dzięki najnowszej technologii, poprowadzi cię prosto do celu i to najbezpieczniejszą możliwą drogą. Blubel to najlepszy przyjaciel rowerzysty.

Rowery są wygodne, tanie i ekologiczne, a w dodatku wjedziesz nimi tam, gdzie samochód będzie musiał zawrócić. A co jeśli nie znasz miasta, ale nie chcesz zrezygnować z przyjemności przejażdżki rowerem? Blubel poprowadzi Cię niemal krok po korku do celu, nie zajmując więcej miejsca niż przeciętny dzwonek rowerowy. W dodatku dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, zapamiętuje twoje trasy oraz pobiera informacje od innych rowerzystów, wybierając najdogodniejszą i najbezpieczniejszą drogę. Dzięki temu łatwo unikniemy robót drogowych czy korków. Nawigacja jest prosta, ale bardzo intuicyjna. Na tarczy dzwonka umieszczono 12 lampek ledowych, których natężenie światła można ustawiać w zależności od pory dnia.

Niebieska lampka wskazuje cel podróży, tak by rowerzysta cały czas wiedział, gdzie się kierować. Zielona lampka pokazuje najbliższe zakręty i manewry – np. skręt w prawo sygnalizowany jest przez animację z lewej strony tarczy. Dodatkowo można także ustawić sygnały dźwiękowe, aby ograniczyć konieczność oderwania wzroku od drogi do minimum. Oczywiście poza opcją nawigacji, Blubel jest także tradycyjnym dzwonkiem, z tym, że za każdym razem, kiedy korzystasz z dzwonka, urządzenie zapisuje tę informację, tworząc na mapie punkt alarmowy – te punkty są przechowywane w „chmurze”, dzięki czemu wszystkie Blubel mają dostęp do informacji o niebezpiecznych miejscach w mieście, które odpowiednio planują trasę.

Twórcy słusznie podkreślają, że to pierwsza nawigacja napędzana doświadczeniem społeczności. Do obsługi Blubel używa się aplikacji na smartfony. To za jej pomocą wyznaczymy trasę i uruchomimy urządzenie. Aby je wyłączyć, po dotarciu na miejsce wystarczy je odwrócić do góry nogami. Poza tym aplikacja zapamięta, gdzie zaparkowaliśmy rower, a także pokaże, ile kalorii straciliśmy. W dodatku działa także offline. Blubel dostępny jest 7 wersjach kolorystycznych: różowym, czerwonym, turkusowym, granatowym oraz zielonym, a także złotym i srebrnym i ma kosztować około 80 dolarów.


Źródło: Blubel

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.