/hamag/assets/noordung-slajder-1-jpg-6770.jpeg

Rower do zadań specjalnych

James Bond znany jest ze swoich gadżetów: pistoletów ukrytych w parasolkach czy śmiercionośnych długopisów. A gdyby powstał rower dla agenta 007, wyglądałby właśnie tak.

Data publikacji: 17.12.2016

Mimo że do przyjemnej jazdy wystarczy rower wyposażony w dwa koła oraz wygodne siodełko, to oferta na rynku oferuje o wiele więcej. Nowoczesne rowery są stylowe, komfortowe, a do tego coraz częściej wykorzystują najnowsze technologie, by uczynić je jeszcze bardziej użytecznymi. Wśród nich stanowczo wyróżnia się Noordung.

Noordung Angel Edition to elektryczny rower, który przykuwa wzrok. Ręcznie robiony, łączy piękne opływowe kształty, metaliczne elementy oraz skórzane detale. Dbałość o szczegół i jakość wykonania robią ogromne wrażenie już na pierwszy rzut oka. Jednak dopiero, kiedy poznasz pełnię jego możliwości, zrozumiesz czemu jest tak wyjątkowy. Noordung powstał z myślą o wymagających klientach szukających roweru z wyższej półki. Mimo że zewnętrznie jest prawdziwym rzemieślniczym arcydziełem, to do jego powstania zaangażowano także najnowsze technologie i wiedzę najlepszych inżynierów. Jego silnik elektryczny został tak wmontowany, by z zewnątrz pozostawał niewidoczny. Rower został też nagrodzony za wyjątkową lekkość, przy zachowaniu imponujących osiągów – jego zasięg wynosi nawet 30 km. Zresztą waga to jedna z zalet Noordunga – choć wygląda na ciężki i masywny, jego waga pozostaje niewielka.

Jest to jeden z najlżejszych elektrycznych rowerów na rynku. Wyposażono go także w głośniki, które pozwalają na ponad 100 godzin odtwarzania muzyki ze smartfona. Tzw. boombox można też bez problemu odłączyć od roweru i zabrać ze sobą w dalszą podróż lub na piknik. Zarówno jego dźwięk, jak i wygląd są z najwyższej półki. Jednak jednym z najciekawszych rozwiązań, jakie w nim zastosowano są ładowarki USB, którymi podczas jazdy można z łatwością naładować telefon, tablet lub laptopa. To przydatne dla tych, którzy z elektroniki korzystają non stop. Inną innowacją jest czujnik, który bada czystość powietrza i kieruje na trasy, gdzie jest najmniej zanieczyszczeń. To stanowczo jeden z najbardziej zaawansowanych rowerów na rynku. Jednak ma też swoją cenę – na razie powstało jedynie 15 egzemplarzy Noordunga, a jego cena wynosi zawrotne 9 700 euro. Nie jest to z pewnością rower, który można sprezentować chrześniakowi na komunię, jednak dla prawdziwych fanów gadżetów z najwyższej półki, Noordung będzie rowerem idealnym.

 

Źródło: Indiegogo / Fpiec

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.