Pudełko smakosza

Z nim lunch już nigdy nie będzie taki sam.

Data publikacji: 27.09.2016

W biurowym nawale pracy często nie kontrolujemy tego, co jemy. Pora lunchu oznacza dla wielu osób trudny wybór między fast foodem, a drogimi zestawami z pobliskich knajp lub stołówek. Jeszcze inni próbują przygotowywać sobie przekąski w domu, wykorzystując system słoików lub różnego rodzaju pudełek. Startup z San Francisco może nam pomóc zapanować nad tym żywieniowym chaosem.

Prepd Pack to na pierwszy rzut oka prosty lunch box. Jednak jego twórcy zwykłe pudełko postanowili zreinterpretować, dając nam projekt, który zachwyci łasuchów i miłośników dobrej kuchni. Niebanalny design i nowe podejście do użyteczności – oto dwa aspekty, które wyróżniają Prepd na tle innych lunch boxów. Twórcom zależało, by ich projekt był nie tylko pięknym gadżetem, pozwalającym na wygodne zabranie ze sobą posiłku przygotowanego w domu. Prepd ma zachęcać do zdrowego i świadomego odżywiania oraz stworzenia zbilansowanego planu posiłków na cały tydzień. To doskonała alternatywa dla jedzenia na mieście, szczególnie w przypadku alergików, którzy ryzykują, nie mając pewności co do składu potraw kupowanych na zewnątrz. Z zewnątrz Prepd wygląda jak połączenie kopertówki z eleganckim etui. Case kryje w sobie zestaw magnetycznych pojemniczków różnej wielkości, w której przechowujemy żywność. Są one stworzone na zasadzie modułów, które możemy dowolnie modyfikować, w zależności od posiłku, który zrobimy.

Jednak zanim jeszcze spakujemy jedzenie do nesesera i zabierzemy do biura, przygoda z Prepd zaczyna się od dostosowania planu żywienia dzięki specjalnej, dedykowanej aplikacji. Stworzona razem z szefami kuchni i specjalistami od odżywiania dostarcza dziesiątki różnych przepisów, dostosowanych do twoich potrzeb, preferencji, a także stanu zdrowia. Wszystkie propozycje znajdujące się w aplikacji zostały zaplanowane tak, by idealnie pasować do załączonych pojemników, a także zminimalizować marnowanie i wyrzucanie jedzenia. Szklane pojemniczki są idealnie przystosowane do tego, by wszystkie porcje przygotować dzień wcześniej, a rano jedynie spakować odpowiednie pudełka. Twórcy podkreślają, że dzięki aplikacji łatwiej zapanować nad zakupami żywieniowymi i uniknąć zepsucia się jedzenia. W dodatku jedzenie przygotowywane w domu kosztuje nawet do 1/3 tego, co dania kupowane na mieście. To pierwsze smart pudełko lunchowe o tak szerokim zastosowaniu i starannym designie. Podstawowy zestaw z aplikacją, case'm, pojemniczkami, a także pałeczkami i zestawem sztućców kosztuje 60 dolarów.

 

Źródło: Prepd Pack / Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.