Pudełko pełne mgły

Co wspólnego mają mgła i ogrodnictwo?

Data publikacji: 09.11.2016

Jak się okazuje bardzo wiele! W tym przypadku chodzi o aeroponiczną metodę uprawy roślin. Za pomocą FogBox możemy skutecznie i szybko hodować świeże zioła i kwiaty nawet w ciasnych mieszkaniach bez dostępu do ogrodu. Wszystko to dzięki mgle.

Aeroponiczna uprawa roślin oparta o mgłę, pozwala zaoszczędzić mnóstwo wody, a jednocześnie rośliny hodowane w ten sposób, rosną o wiele szybciej od tych trzymanych w tradycyjnych doniczkach. To najbardziej efektywny sposób, by zaopatrzyć swoją kuchnię w świeże zioła, jednak bez specjalistycznego sprzętu trudno sobie wyobrazić hodowanie roślin we mgle. Chyba, że macie FogBoxa. Ten miniogródek nie zabiera dużo miejsca – spokojnie zmieści się na parapecie czy biurku, a pozwoli na stworzenie własnej ostoi zieleni w mieszkaniu. Zestaw pozwala na hodowanie 5 różnych roślin jednocześnie. Dzięki użyciu mgły, mamy pewność, że zapewnimy im optymalną dawkę wilgoci, jednocześnie nie podlewając ich zbyt mocno, co często zdarza się w przypadku wrażliwych ziół. FogBox pozwala na hodowlę roślin bez użycia gleby, a w dodatku zużywa aż 98% mniej wody niż w przypadku tradycyjnego podlewania. Korzenie pobierają bowiem niezbędne składniki prosto z mgły. To pomaga także uniknąć wielu chorób, takich jak grzyby czy gnicie korzeni.

Aby rozpocząć uprawę, wystarczy wlać do urządzenia wodę, umieścić w pojemnikach nasionka i podłączyć urządzenie do prądu. Jednak bez obaw – FogBox pobiera tyle samo prądu co niewielka żarówka, jego używanie nie będzie więc kosztowne. Dzięki ręcznie wykonanemu oświetleniu LED, FogBox pozwala rosnąć roślinom także w ciemnych pomieszczeniach, takich jak łazienka, co sprzyja optymalnemu wykorzystaniu miejsca. Design gadżetu jest oszczędny, ale przyjemny – do wyboru są modele transparentne oraz czarne. Jego twórcy podkreślają, że wykorzystanie aeroponiki pozwala propagować zdrowe podejście do żywności i samowystarczalność naszych domów – w przyszłości część pożywienia można będzie hodować w ten sposób na własną rękę w każdym mieszkaniu. Własne pomidory czy truskawki przez cały rok, które można uprawiać nawet w kawalerce? To brzmi nieźle! Cena podstawowego zestawu wynosi około 130 dolarów.


Źródło: Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.