/hamag/assets/fizzics-slajder-1-jpg-7843.jpeg

Pub w domu

Puby mają wiele zalet. Dla jednych to będzie atmosfera i towarzystwo, dla innych doskonałe lane piwo. Jeśli zaliczasz się do drugiej kategorii, Fizzics Waytap cię zachwyci.

Data publikacji: 15.02.2017

Pomaga w leczeniu nerwic i bezsenności, zmniejsza ryzyko zawału i osteoporozy, jest bogate w antyoksydanty, a kąpiel w nim potrafi zdziałać cuda ze skórą. Mowa rzecz jasna o piwie. Mówi się nawet o zbawiennym wpływie złocistego trunku na jakość pożycia. Nic więc dziwnego, że piwo jest uwielbiane na całym świecie. Ostatnio, także w Polsce, przeżywa prawdziwy renesans – powstaje mnóstwo rzemieślniczych browarów z ciekawymi propozycjami, a duże marki prześcigają się w nowościach. Powstaje też coraz więcej gadżetów dla piwoszy, takich jak np. Fizzics Waytap.

Wyobraźcie sobie, że wieczorem siadacie we własnym domu z kuflem piwa, który smakuje jakby był przed chwilą nalany z beczki w pubie. Marzenie ściętej głowy? Niekoniecznie! Fizzics Waytap potrafi zmienić każde piwo z butelki lub puszki w piwo z kija. To niewielki gadżet, w którym mieści się akurat kufel piwa, nie zabierze więc wiele miejsca, ale dla miłośników piwa jest prawdziwym must have. W dodatku może być używane wszędzie – w domu, w lesie, na łódce czy pikniku. Zasilany jest bowiem przez cztery baterie AA. Jak twierdzą twórcy Waytap, dzięki niemu nawet zwykłe, tanie piwo nabiera ciekawego smaku i może konkurować z browarami z wyższej półki. Nie ma znaczenia czy mamy do czynienia z porterami, apami czy lambikami. Głównym zadaniem Fizzics Waytap jest sprawienie, by piwo jeszcze mocniej oddziaływało na każdy ze zmysłów.

Wydobywa i wzmacnia nuty zapachowe i smakowe, a przy okazji, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, tworzy także grubą i trwałą piankę na powierzchni trunku. Sprawia także, że piwo jest bardziej gazowane. Takie efekty gadżet zawdzięcza systemowi łączącemu ciśnienie i kontrolę gazu oraz cieczy. Mimo że piwo nie kojarzy się nauką, to Fizzics Waytap czerpie z niej zadziwiająco wiele. Piwo poddawane jest 3 procesom: nukleacji (piana zaczyna się tworzyć), frezowania (pęcherzyki tworząc „głowę z piany”), oraz dysproporcjonacji (pęcherzyki dojrzewają). Po degustacji łatwo go wyczyścić i schować do szafy, dopóki znów nie nabierzemy ochoty na piwną degustację w domu. Gadżet występuje w trzech wersjach kolorystycznych i kosztuje około 200 dolarów.


Źródło: Indiegogo / Men’ Health

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.