Przegoń koszmary senne z Nightly

Jak spaliście ostatniej nocy? Kamiennym snem czy też niespokojnie, przewracając się z boku na bok? Jeśli dziś ziewacie i z trudem utrzymujecie głowę w pionie, Nightly to projekt dla was.

Data publikacji: 29.09.2017

Zdarzyło wam się kiedyś obudzić z krzykiem? Koszmary zdarzają się raz na jakiś czas niemal każdemu z nas. Nawet 8 procent z nas musi mierzyć się z nieprzyjemnymi snami regularnie. Co sprawia, że sen jest koszmarem? Jeśli w naszych snach pojawiają się takie motywy jak potwory spod łóżka, demoniczne siły, ścigający nas mordercy czy psychopaci, a my budzimy się spoceni i przerażeni, stanowczo sen można zaliczyć do koszmarnych. Niektórzy śnią też o rzeczach nieco mniej fantastycznych, ale nie mniej przerażających, jak np. o spadaniu z wysoka, chorobie, śmierci najbliższych czy wypadkach. Nieistotne jest jednak to, co pojawia się w naszych koszmarach, ale fakt, że możemy, ich uniknąć dzięki prostej aplikacji – Nightly.

Nightly to polska aplikacja, która ma pomóc w walce z koszmarami. I chociaż brzmi to nieco nieprawdopodobnie, to projekt ma ogromną szansę na powodzenie. W skład jego zespołu wchodzą bowiem nie tylko przedsiębiorcy, ale też lekarze oraz artyści, którzy łączą siły w walce z zaburzeniami snu. Aplikacja ma być alternatywą dla sięgania po leki, które nie każdemu służą i mogą mieć nieprzyjemne skutki uboczne. Nightly nie powoduje niepożądanych efektów i jest dość bezproblemowa w obsłudze. Działanie aplikacji można podzielić na kilka etapów. W pierwszym wybieramy jedną z kilku animacji na wybrany temat. Po obejrzeniu jej, możemy odłożyć telefon i ułożyć się do snu. Nightly w tym czasie włączy relaksacyjną muzykę. To wystarczy, by poprawić zasypianie o 35%. To jednak nie wszystko – aplikacja będzie bowiem monitorować wasz sen. Gdy wykryje, że rośnie wasze zdenerwowanie i stres, ponownie włączy cicho muzykę, na którą organizm zareaguje rozluźnieniem. Nad ranem, gdy zbliży się czas pobudki, Nighly wykryje kiedy przejdziecie w fazę płytkiego snu i zaserwuje wam stopniowe wybudzenie, również za pomocą wspomnianej wcześniej melodii. Aplikacja nadal jest w fazie testów, jednak odnosi pierwsze sukcesy.

– Już dziś piszą do nas użytkownicy, którzy co noc walczą z koszmarami, ale też tacy, którzy mają problemy z bezsennością. Jeden z naszych użytkowników z Australii, cierpiący na Zespół Stresu Pourazowego (PTSD), napisał do nas ostatnio z podziękowaniami, bo w końcu dzięki Nightly spokojnie przespał noc – opowiada Łukasz Młodyszewski, założyciel Nightly. Widać, że problem zaburzeń snu jest dosyć poważny, bo projekt zebrał ostatnio rekordowe 2,3 mln funduszy od zagranicznych inwestorów. Większość z nich zostanie przeznaczona na badania kliniczne niezbędne do wprowadzenia aplikacji na amerykański rynek i stosowania jako wsparcie dla osób z PTSD lub bezsennością.

 

Źródło: Business Insider

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.