/hamag/assets/pet-slajder-1-jpg-4866.jpeg

Pogawędka z psem

A gdyby twój pies mógł do ciebie zadzwonić?

Data publikacji: 14.09.2016

Jeśli masz psa, z pewnością nieobce ci są godziny zastanawiania co robi twój zwierzak, kiedy ty siedzisz w pracy lub na uczelni. Dla wielu osób rozłąka z pupilem nawet na kilka godzin to prawdziwa męczarnia, nie wspominając już o dłuższych wyjazdach, np. podczas urlopów. A gdyby tak można było uśmierzyć tęsknotę?

PetChatz pozwala na „pogawędkę” z psiakiem, kiedy tylko chcemy. Do tego celu wykorzystano najnowocześniejsze technologie – wszystko po to, by stęsknionemu właścicielowi i psiakowi osłodzić czas rozłąki. Do naszej dyspozycji PetChatz daje głośniki, kamerę wideo, sensor zapachów oraz dyspenser smaczków. To pozwala na bardzo różnorodną interakcję bez względu na odległość jaka dzieli psa i właściciela. PetChatz ma jeszcze jedną ważną cechę: zapewnia bezpieczeństwo. W końcu nic nie równa się ciekawości szczeniaka lub kociaka, nie zawsze jednak jest ona dla nich bezpieczna. Kiedy za pomocą kamery zauważymy, że zwierzak robi coś, co mu zagraża, możemy szybko zareagować, na przykład wydając komendę. Do lokalizacji zwierzaka służą specjalne sensory ruchu i dźwięku – to one pozwalają nakryć pupila na zakazanych działaniach. Dzięki PetChatz dowiesz się w końcu w jaki sposób kot dobrał się do paprotki, a pies do ulubionych butów.

Co składa się na zestaw? Samo urządzenie przypomina niewielką skrzynkę, montowaną w dowolnym miejscu w domu z dostępem do prądu. Po zamontowaniu w ścianie jest całkowicie bezpieczny dla zwierzaka. Dzięki Bluetooth łączy się z wi-fi oraz twoim komputerem lub komórką. W PetChatz można także umieścić ulubione smaczki zwierzaka lub specjalnie dedykowane urządzeniu ciasteczka. W dodatku dostępne są także wkładki zapachowe, m.in. z formułą uspokajającą. Zarówno smaczki, jak i zapachy możemy uruchamiać dzięki aplikacji. W ten sposób można nawet trenować ze swoim zwierzakiem, nagradzać za udane sztuczki i zająć podczas nudnego oczekiwania na nasz powrót. Oczywiście gadżet wyposażony jest w doskonały mikrofon oraz kamerę HD. Do zestawu można dokupić dodatkowo PawCall. To interaktywny guzik z grafiką psiej łapy, który po naciśnięciu przez zwierzaka, automatycznie wykona do ciebie wideorozmowę – w ten sposób pupil może sam do ciebie zadzwonić! Konsola PetCHatz kosztuje około 380 dolarów, natomiast za dodatkową opcję PawCall zapłacimy 99 dolarów więcej. Ciekawe co na to zwierzaki?

 

Źródło: PetChatz

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.