/hamag/assets/zwierzo-slajd-jpg-9630.jpeg

Podróże dla zwierzolubnych z Trusted Housesitters

Marzą wam się wakacje, ale stan portfela nie pozwala na dalekie wojaże? Jeśli nie macie nic przeciwko zwierzakom, nadal możecie liczyć na świetny wyjazd dzięki Trusted Housesitters.

Data publikacji: 25.05.2017

W życiu każdego właściciela zwierzaka nadchodzi taki moment, kiedy musi wybierać między wyjazdem bez pupila, a kolejnym urlopem spędzonym w domu lub miejscach pet friendly. Nie każdy może liczyć na uczynnego sąsiada lub znajomego, który nakarmi rybki, posprząta kotu lub wyprowadzi na spacer żywiołowego psiaka. Z kolei oddanie zwierzaka do hotelu jest ryzykowne – pupil może bardzo przeżyć rozstanie oraz pobyt w nowym miejscu, a dodatku nie każda placówka tego typu zapewnia właściwą opiekę. Lepiej dla zwierzaka, gdy zostanie w domu pod opieką czułego opiekuna. Taka idea przyświeca portalowi Trusted Housesitters.

Tłoczny Paryż, inspirujący Amsterdam czy gorący Neapol? Właściciele zwierzaków żyją w różnych miejscach. Wielu z nich od czasu do czasu musi wyjechać, a to oznacza konieczność znalezienia odpowiedzialnego zastępcy, który zadba o zdrowie i dobre samopoczucie pupila. Tutaj wkracza do akcji platforma Trusted Housesitters. Opiekunowie dodawani są do portalu po weryfikacji składającej się z trzech etapów. Zawiera ona m.in. podanie numerów dowodów osobistych i sprawdzenie ewentualnej historii kryminalnej. Potem opiekunowie muszą liczyć na dobre opinie pierwszych klientów i pozytywne recenzje w serwisie. Przynależność do Trusted Housesitters kosztuje zarówno opiekunów, jak i właścicieli niecałe 10 dolarów miesięcznie – reszta jest darmowa.

Właściciel udostępnia swój lokal w zamian za opiekę, a wybrana osoba małym kosztem może podróżować po całym świecie, a w dodatku ma zapewnione sympatyczne, choć zazwyczaj czworonożne towarzystwo. Oferty składane są w wielu różnych krajach i miastach: Londynie, Australii, Nowym Jorku, Kanadzie czy Hiszpanii. Co do zwierzaków, są to zazwyczaj psy i koty, ale trafiają się także kurczaki, konie, a nawet węże czy egzotyczne papugi. By znaleźć idealnego opiekuna wystarczy opisać swój dom i zwierzaka oraz jego potrzeby i wstawić ogłoszenie na portalu. Można także wyszukać go samemu, przeglądając oferty opiekunów, gdzie znajdą opinie o nich oraz filmiki z autoprezentacją. Na razie nie ma ofert z Polski, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by polscy petsitterzy roztoczyli swoją opiekę nad pupilami z Rosji, Francji czy Stanów Zjednoczonych.


 

Źródło: Trusted Housesitters

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.