/hamag/assets/nimb-slajder-960-jpg-4861.jpeg

Pierścień bezpieczeństwa

Oto PRAWDZIWY przyjaciel kobiety.

Data publikacji: 14.09.2016

Mówi się, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet. Coś w tym jest – odpowiednia biżuteria dodaje pewności siebie, a w dodatku stylu, a podarowana przez ukochanego sprawia podwójną radość. Co jeszcze może zdziałać? Zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Nimb zwróci uwagę niejednej fashionistki. Intrygujący opływowy kształt pierścionka przyciąga wzrok, a niebanalne złote obramowanie dodatkowo podkreśla jego urodę. Jednak to nie wygląd jest jego największą zaletą. Nimb to pierścionek w wersji smart, który dodaje uroku i jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo. Jest bowiem wyposażony w tzw. panic button. I chociaż ostatnio powstało wiele gadżetów oferujących bezpieczeństwo, Nimb to pierwszy, który jest przy okazji piękną biżuterią. Jak to działa? Za pomocą dedykowanej dla biżuterii Nimb aplikacji, wprowadzasz kontakty, które mają być powiadomione, gdy znajdziesz się w niebezpieczeństwie. Jeśli znajdziesz się w niebezpieczeństwie, wystarczy szybki ruch kciukiem, by wcisnąć przycisk alarmu i rozesłać znajomym i przyjaciołom informację o twoim dokładnym położeniu. Możesz wybrać nie tylko osoby, które chcesz informować w sytuacji kryzysowej, ale też zaznaczyć, czy mają to być wszyscy z listy oraz czy dodatkowo powiadomić odpowiednie służby porządkowe. W dodatku Nimb oferuje także wysłanie wiadomości do innych posiadaczy pierścionka, którzy wchodzą w skład Społeczności Nimb – także osoby, które znajdują się w okolicy.

Kiedy już wiadomości zostaną wysłane, pierścionek lekko zawibruje, by dać ci o tym znać. Świadomość, że pomoc jest w drodze, w niektórych przypadkach potrafi być bezcenna. System Nimb działa szybko i łatwo. Nie ma też obaw, że włączysz alarm przez przypadek. Przycisk nie uruchamia go od razu – trzeba przytrzymać go przez 3 sekundy, dopiero po tym czasie Nimb reaguje i daje znać o twoim położeniu w czasie rzeczywistym. By odwołać alarm, wystarczy podać w aplikacji specjalne hasło. Pierścionek przyda się w sytuacjach, kiedy liczy się czas lub niemożliwe jest wyciągnięcie telefonu i zadzwonienie na pomoc. Panic button jest dyskretny i zawsze pod ręką. Nimb ma kosztować 149 dolarów.

 

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.