/hamag/assets/plant-slajder-1-jpg-5797.jpeg

Okulary przeciwsłoneczne na jesień

Myślisz, że teraz możesz o nich zapomnieć? Nic bardziej mylnego!

Data publikacji: 27.10.2016

Okulary przeciwsłoneczne kojarzą nam się rzecz jasna ze słońcem, wakacjami i latem, kiedy pogoda nas rozpieszcza, a oczy potrzebują skutecznej ochrony przed promieniami. Gdy jednak słońca jest coraz mniej, okulary często wędrują na dno szuflady i zapominamy o nich do kolejnych letnich miesięcy. To jednak błąd, za który płacimy zdrowiem.

Lekarze i specjaliści coraz częściej alarmują, że akcesoria, które latem służą nam do ochrony przed słońcem, są równie użyteczne także jesienią, a nawet zimą. Promienie UV, które do nas docierają, są bowiem niebezpieczne niezależnie od pory roku. Dlatego nawet w pochmurne dni warto używać kremu do twarzy z filtrem, a oczy chronić dzięki odpowiednio wykonanym szkłom przeciwsłonecznym. Dla oczu najbardziej zdradliwa jest zima – mało kto zakłada wtedy okulary, a promienie UV odbijające się od lodu czy śniegu bywają bardzo niebezpieczne, dlatego niezwykle istotna jest ich jakość. Wiedzą o tym narciarze, którzy nie wyjadą na stok bez gogli ochronnych. Na co zwracać uwagę, przy zakupie okularów przeciwsłonecznych, by służyły nam w każdą pogodę? Przede wszystkim powinny gwarantować wysoką ochronę przeciwko promieniowaniu UV, taką jaką daje filtr UV 400. Przydatna może być także polaryzacja szkieł – one będą idealne dla kierowców, ponieważ niwelują rozbłyski, które mogą rozpraszać na drodze. Mimo że zdrowie to poważna sprawa, okulary przeciwsłoneczne nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie – to idealny dodatek, który świetnie podkręca stonowane stylizacje i pozwala dodać twarzy charakteru. Na rynku coraz więcej firm oferuje nietypowe wzory czy materiały, takie jak np. drewno.

– Drewniane okulary pozwalają wyróżnić się i podkreślić swoją indywidualność, a ponadto są lekkie, wytrzymałe i dostępne w wielu różnych fasonach czy kolorach – zalety takiego wyboru podkreśla Ewelina Bury, współzałożycielka marki Plantwear. Dzięki specjalnej konserwacji woskiem, drewniane okulary są równie odporne na wilgoć jak plastikowe. Nowoczesne oprawki oferowane przez polską markę są bardzo lekkie i wytrzymałe, a ich zakup jest swego rodzaju inwestycją. Problem jest jeden: który model wybrać spośród dziesiątek fasonów i kolorów? Nie pozostaje nic innego jak ruszyć na łowy i przymierzać.

 

 

Źródło: Plantwear

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.