Myj zęby kapsułką

Poppits Toothpaste to nowa forma pasty do zębów w kapsułkach.

Data publikacji: 12.07.2016

Rocznie ponad 1,3 miliarda plastikowych tubek po paście do zębów trafia do śmieci. Rozłożenie jednej z nich zajmuje około 500 lat. A gdyby tak wyeliminować tradycyjne tubki i zastąpić je nowym, ekologicznym rozwiązaniem? Oto Poppits Toothpaste.

Wygląda jak maleńka, niebieska tabletka, w rzeczywistości jest zaś kapsułką, wypełnioną pastą do zębów. Wystarczy włożyć ją do ust, przegryźć i już można zacząć szorować. Każda z kapsułek zawiera ilość pasty zalecaną przez dentystów do jednorazowego użycia. Samo „opakowanie” jest stworzone z jadalnej folii celulozowej, która rozpuszcza się w ustach i dodatkowo odświeża oddech. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest brak bałaganu z niedokręconymi tubkami i spore ograniczenie produkowanych odpadów. Według twórców to o wiele bardziej higieniczne rozwiązanie. Poppits Toothpaste ma także dodatkową zaletę – idealnie sprawdza się w podróży, bo łatwo ją przewieźć i spełnia ograniczenia pojemności płynów obowiązujących na lotniskach.

Do wyboru są dwa rodzaje kapsułek – standardowe niebieskie, zawierające wybielającą pastę do zębów, bez dodatku fluoru oraz wersja dla dzieci, w której znajdują się trzy różne smaki kapsułek: słodka truskawka, zielone jabłko oraz jagodowa. Twórcy Poppits Toothpaste, uważają że taka wystrzałowa pasty, pomaga uczyć dzieci dbania o zęby, bo chętniej po nią sięgają, a do tego nie pozostawia po sobie bałaganu. W każdym opakowaniu znajduje się 90 kapsułek. Na pomysł wpadł już 6 lat temu Wayne Solan, jednak uzyskanie patentu oraz skomplikowany proces produkcji i testy opóźniły mocno wprowadzenie produktu na rynek.

Na początku tego roku projekt dopięto na ostatni guzik, a Solan, rozpoczął poszukiwania inwestorów i intensywną zbiórkę na platformach crowdfundingowych. W tej chwili potrzebuje około 50 tysięcy dolarów, by produkt trafił na pułki sklepowe. Ja na razie kampania na Kickstarterze nie pozwoliła zebrać tej kwoty, jednak Poppits Toothpaste zainteresował wielu przedsiębiorców, a także środowisko dentystyczne, jest więc spora szansa, ze problemy z wyciśnięciem resztek pasty do zębów z tubki, niedługo przejdą do historii.


Źródło: Brain Project / Insidetoronto.com

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.