Muzeum Zerwanych Związków

Rozstanie to dla każdego ogromne przeżycie. Gdy emocje opadają, zostajemy często z niemiłymi wspomnieniami i górą niepotrzebnych pamiątek.

Data publikacji: 05.07.2017

Wspomnienie pierwszych pocałunków, wspólne wakacje i rytuały to wspomnienia, które trudno zapomnieć, mimo tego, że związek dawno się zakończył. I chociaż takich pamiątek nie da się łatwo pozbyć, to już od pierwszej biżuterii otrzymanej od ukochanego, listów miłosnych, zachowanego biletu do kina ze wspólnych wyjść czy choćby prezentów z okazji rocznicy możemy się z łatwością uwolnić. Na przykład oddając je do Muzeum Zerwanych Związków.

Zaczęło się od mobilnej wystawy stworzonej przez Olinkę Višticę i Dražena Grubisica, która odwiedzała kolejne miejsca na całym świecie. Po kilku latach rozrosła się na tyle, że stała się pełnoprawnym muzeum, choć dosyć nietypowym – chodzi bowiem o Muzeum Zerwanych Związków. Idea jest prosta: zamiast być źródłem rozpaczy i łez, zakończony związek może stać się inspiracją do zrobienia czegoś nowego. Aby podzielić się swoim zakończonym związkiem, wystarczy zgłosić do muzeum konkretny przedmiot silnie związany z naszym ex, a także historię, która za nim stoi. Co ciekawe, założyciele muzeum sami byli kiedyś parą, a po rozstaniu często żartowali, że z pamiątek po ich związku, mogliby zrobić całe muzeum.

Po jakimś czasie temat podjęli, tym razem bardziej serio i rozpoczęli swoją podróż w celu zdobycia innych „artefaktów” zakończonych związków. Tak zebrano mnóstwo nietypowych eksponatów, które w ten sposób stały się symbolami dawnych relacji – niektóre z nich są zabawne, inne smutne, ale trzeba przyznać, że nietrudno o to, by podczas zwiedzania widz przeżył całe spektrum emocji, od śmiechu po łzy. W kolekcji znajduje się między innymi but na wysokim obcasie, kajdanki pokryte różowym pluszem, ceramiczne serce, topór czy różaniec.

– Nasze muzeum to złamane serca i symbole Opowiada historie o tobie, o nas, o tym jak kochamy i... tracimy – opowiadają twórcy. W tej chwili Muzeum Złamanych serc znajduje się w Los Angeles, a także w Zagrzebiu, skąd wywodzą się Vištica i Grubisic. Do tej pory zebrano niemal 150 eksponatów z różnych stron świata, m.in. Europy, Afryki czy Dalekiego Wschodu. Jeśli chcecie mieć wkład w powstawanie muzeum, przez stronę internetową możecie przesłać przedmiot związany z waszym ex. Wystarczy tylko wypełnić formularz.

 

 

Źródło: BrokenShips.com

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.