Mapa Niemapa

Wiosna to piękna pogoda, długie spacery i dalekie wyprawy. Gdy dni są oraz dłuższe i cieplejsze, okoliczne atrakcje turystyczne kuszą. Wystarczy chwycić mapę i w drogę.

Data publikacji: 22.03.2017

Żegnając zimę, przestawiamy się na życie na zewnątrz. Zamiast pod ciepłym kocem, wolimy spędzać dni, łapiąc promienie słońca i korzystając z okazji do podróży. W sieci roi się od poradników i portali typu Tripadvisor, są jednak tacy podróżnicy, którzy wolą sięgnąć po tradycyjną mapę i to z nią poznawać nieznane im wcześniej zakątki. Właśnie dla nich powstała mapa Niemapa, czyli przewodniki po polskich miastach dla całej rodziny.

Piękne ilustracje, pomysłowo opisane zakątki, mocno akcentowana lokalność i zwiedzanie poprzez zabawę. Oto przewodniki Niemapa z pracami duetu Ładne Halo. Nie są to zwykłe mapy ze standardowymi atrakcjami turystycznymi. W Niemapach chodzi o to, by odkryć dane miejsce na nowo, poznać zakątki o których się nie wiedziało lub pomijało je. Kreatywne zadania i gry zamieszczone w przewodniku zachęcają, by całą rodziną wyjść na miasto i zwiedzać w zupełnie nowy sposób. Podróżując zgodnie z trasą i zaleceniami Niemapy, poznamy charakterystyczne słowa, regionalizmy, miejscowe przysmaki i legendy. Całość została stworzona tak, by zaciekawić, szczególnie maluchy, historią i kulturą różnych regionów Polski. Dlatego powstała we współpracy z mieszkańcami poszczególnych miast – w ten sposób można było wybrać najciekawsze atrakcje dla rodzin z dziećmi.

To oczywiście nie oznacza, że dorośli nie będą dobrze bawić się, korzystając z porad Niemapy. Co ciekawe, mapy wykonano ze specjalnego papieru, który zachęca do tworzenia własnych notatek oraz kolorowania poszczególnych stron – można więc napisać wiersz o danym mieście, narysować rośliny spotkane w parku lub nawet zaprojektować budynek pasujący do lokalnej architektury. Pierwsza Niemapa odkrywała tajemnice Łodzi, jednak po ogromnym sukcesie tej wersji, powstały kolejne, z takimi miastami jak Poznań, Rzeszów czy Lublin. To oczywiście jeszcze nie koniec, a oferta Niemap się powiększa – wkrótce pojawią się także m.in. Gdynia i Warszawa. Mapy i pocztówki z poszczególnych miast można pobrać za darmo w formie pdf-a lub kupić online. Mapy kosztują około 15 zł, a poza nimi można dokupić także plakaty i gadżety z ilustracjami studia Ładne Halo.


Źródło: Niemapa

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.