Light Phone, telefon minimalisty

Dziesiątki aplikacji i funkcje o jakich nawet nie macie pojęcia – to kryje w sobie większość smartfonów. Z pewnością nie jest to gadżet dla fanów prostoty. Stąd pomysł na Light Phone.

Data publikacji: 15.05.2017

Nasze telefony mogą coraz więcej – w tej chwili nawet zwykły smartfon jest narzędziem o ogromnych możliwościach. Wielu z nas nawet nie poznała w pełni funkcji, które posiadają nasze telefony, a jest ich wiele. Nagrywanie filmów, tworzenie zdjęć, zarządzanie mailem czy social media, liczenie kalorii czy dbanie o zdrowie to dopiero początek. Smartfonów możemy używać na różne sposoby. A gdyby tak powstał telefon, który służy po prostu do... dzwonienia? Light Phone do powrót do źródeł i hołd dla minimalizmu.

Wyglądem przypomina bardziej kartę do bankomatu niż telefon – wyjątkowo cienki (4 mm grubości) i lekki Light Phone to nowy pomysł na podejście do smartfonów. Joe Hollier i Kaiwei Tang zaprojektowali go z myślą o minimalizmie, który przejawia się zarówno w designie, jak i funkcjonalności. Według autorów ich telefon ma być prosty, piękny, ale też odkleić nas od ekranów smartfonów i zapewnić spokój ducha. W jaki sposób? Przede wszystkim Light Phone nie ma dostępu do internetu, co oznacza, że nie zmarnujemy z nim czasu na przeglądanie snapów czy Facebook'a. Nie będą nas także niepokoić powiadomienia o nadchodzących mailach – to idealny gadżet dla miłośników filozofii SLOW. Co w takim razie oferuje „odchudzony” telefon?

Posiada on dotykowy ekran, głośnik, mikrofon, przyciski ustawienia głośności oraz wyłączania i włączania, wejście mini USB, slot na kartę SIM i... to w zasadzie wszystko. Projektanci chcieli bowiem usunąć wszelkie zbędne dodatki i pozostawić samą esencję telefonu jako narzędzia, a mimo to pozostaje on pięknym urządzeniem. Light Phone umożliwia przekierowanie połączeń z innych smartfonów, co oznacza, że jest on świetnym zapasowym telefonem, którego możemy używać w weekendy lub w czasie wakacji. Dzięki prostocie idealnie nadaje się także dla dzieci, kiedy chcemy mieć z nimi stały kontakt. Obudowa powstała dzięki technologii druku 3D, a sam Light Phone kosztuje jedynie 100 dolarów. Trzeba przyznać, że to dość odważny pomysł, szczególnie dla tych, którzy są uzależnieni od ciągłego zerkania na telefon. Jesteście gotowi, by przenieść się z telefonów w wersji smart na edycję Light?

 

Źródło: Light Phone / Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.