/hamag/assets/levis-slajd-jpg-11231.jpeg

Kurtka zamówi wam pizzę

Za co kochamy dżinsowe kurtki? Są bardzo na czasie, dają ochronę przed jesiennymi chłodami, a do tego świetnie wyglądają. A powodów jest więcej…

Data publikacji: 04.10.2017

Idealna kurtka? Dobrze skrojona, wygodna, a do tego idealnie pasująca do ciała i nie krępująca ruchów. Ważne są też poręczne kieszenie, do których zmieści się telefon lub klucze. Oczywiście poza funkcjonalnością liczy się też odpowiedni styl oraz świetny wygląd. Levi's jednak przekonuje, że to nadal za mało. Ich ostatnia propozycja to prawdziwa gratka dla miłośników dżinsu oraz... nowych technologii. To dlatego, że przy projektowaniu nowego modelu marce pomagał Google. Efekt? Pierwsza inteligentna kurtka – Levi's® Commuter™ Trucker.

Levi's stworzył kurtkę, która wyróżnia się znacząco na tle konkurencji – najnowszy model marki potrafi bowiem łączyć się ze smartfonem! Levi's® Commuter™ Trucker, bo tak nazywa się projekt, to pierwsza propozycja od sieciówki jeśli idzie o smart clothing. W dodatku nie jest to jedynie koncepcja – o niej Levi's wspominał nieśmiało już rok temu. W tej chwili powstał pełnowymiarowy produkt, który właśnie trafił na rynek. Połączenie odbywa się dzięki Bluetooth przez specjalną aplikację, która pozwala na „obsługę” kurtki za pomocą czterech gestów wykonywanych na lewym rękawie. Ubranie zostało stworzone głównie dla rowerzystów, którym ułatwiłaby korzystanie z telefonu podczas jazdy bez wyjmowania go z kieszeni, jednak może przydać się także poza jednośladem.

Idea jest taka, by gesty pozwalały uruchomić cztery różne funkcje w telefonie bez konieczności wyciągania go z kieszeni i ryzykownego wpatrywania się w ekran podczas jazdy. Dzięki zaanektowaniu technologii, kurtka może np. odrzucać połączenia czy zmieniać aktualnie grającą piosenkę. Prezentacja stworzona przez Levi's pokazuje, że dwukrotne poklepanie po rękawie domyślnie dzwoni do przypisanego numeru – drugiej połówki lub... pizzerii. Oczywiście poprzez aplikację każdy może dopasować gest do wybranej przez siebie czynności, by kurtka była jak najbardziej spersonalizowana. Za całość odpowiada wbudowany w mankiet specjalny klips, który można odczepić, by móc chociażby wyprać kurtkę. Cena za niecodzienną kurtkę wynosi ok. 350 dolarów w sklepie internetowym lub w wybranych salonach stacjonarnych na całym świecie. Jest kompatybilna zarówno z iOS jak i systemem Android.

 

Źródło: Dezeen / Levi's / Noizz

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.