Kieszonkowe okulary

Oto okulary przeciwsłoneczne, które zmieszczą się wszędzie!

Data publikacji: 28.11.2016

To jeden z tych projektów, na który patrzymy i zastanawiamy się: czemu nikt wcześniej na to nie wpadł? ROAV to piękne okulary w stylu vintage, które zmieszczą się do kopertówki czy kieszeni, zapewniając przy tym maksimum stylu. Wszystko dzięki sprytnej konstrukcji oprawek.

Okulary przeciwsłoneczne to jedno z tych akcesoriów, które jest absolutnie obowiązkowe latem, ale przydaje się także wtedy, kiedy temperatura spada. Nie tylko chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, które jest niebezpieczne nawet w pochmurne dni, ale też osłaniają delikatną skórę wokół oczu, pomagając nam w walce z efektami starzenia. Odpowiednio dobrane okulary potrafią przy okazji dodać naszym stylizacjom niezbędnego pazura. I mimo że okulary przeciwsłoneczne powinny towarzyszyć nam codziennie, trudno je nazwać poręcznymi. Bez specjalnego etui ani rusz, a tak zapakowane okulary nie zmieszczą się do kieszeni czy małej torebki. Tutaj wkracza ROAV – marka, która tworzy piękne i zarazem kompaktowe okulary. Wykonane z odpornej na zadrapania stali nierdzewnej i wyposażone w specjalny system niewielkich bezśrubowych zawiasów, doskonale rozwiązują problem ze schowaniem okularów, gdy nie są one potrzebne.

Zawiasy umożliwiają bowiem płaskie złożenie okularów i z łatwością schowamy je nawet w tylnej kieszeni spodni. Oprawki powstały z jednego kawałka metalu, co oznacza, że ich forma jest minimalistyczna i trwała. Nie musimy się też obawiać o to, że po wyjęciu odkryjemy jakiekolwiek uszkodzenia. ROAV są wyjątkowo odporne nie tylko na zarysowania i zadrapania, ale też uderzenia oraz nacisk. Przy tym zachowują niewielką wagę (15 - 20 g), więc nawet wiele godzin noszenia nie będzie uciążliwe. Nylonowe soczewki, w jakie wyposażono okulary są elastyczne i zapewniają odporność na promieniowanie UV i IR. W dodatku, jak przystało na tego typu gadżet, ROAV mogą pochwalić się dopracowanym designem, zgodnym z najnowszymi trendami. Oprawki łatwo dostosować do różnych rozmiarów i kształtów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Koszt pary okularów wraz z etui to około 170 dolarów, choć w tej chwili można nabyć jeszcze wersje early bird za 99 dolarów.

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.