Kalendarz z kamienia

Wygląda jak papier, ale prawda cię zaskoczy!

Data publikacji: 03.11.2016

Mimo, że tablety lub czytniki e-booków są coraz bardziej popularne, dla niektórych ekran nigdy nie zastąpi tradycyjnej kartki papieru. Co jednak dla tradycjonalistów, którzy chcą być eko? Oni mogą zdecydować się na papier z recyclingu lub... kamienia.

Hustle to wyjątkowy kalendarz stworzony z innowacyjnego kamiennego papieru. Do tej pory był on używany w produktach wyjątkowo luksusowych, jednak twórcy Hustle mają nadzieję, że niedługo stanie się on powszechny i zacznie zastępować zwykły papier, dzięki czemu ograniczy się wycinkę drzew i zadba o środowisko – papier z kamienia jest bowiem o wiele bardziej ekologiczny w produkcji. Opracowanie takiej wersji terminarza wymagało wielu podróży do zagranicznych ośrodków laboratoryjnych, jednak w końcu się udało. Papier wykorzystywany w Hustle, został stworzony z węglanu wapnia, czyli zwykłej kredy, odrzuconej w kamieniołomach. Jako naturalny produkt nie wymaga specjalistycznego i czasochłonnego przetwarzania, jest więc dość tani w produkcji. W dodatku idealnie nadaje się do recyclingu, można go nawet przeznaczyć na kompost, a jednocześnie pozostaje odporny na takie substancje jak woda czy tłuszcz, a także trudniej go rozedrzeć. Od tradycyjnego różni się także przyjemnością z użytkowania – jego kolor jest wyjątkowo biały, a faktura gładka i przyjemna w dotyku.

Jego twórcy zapewniają, że dzięki temu pisanie po Hustle to czysta przyjemność. Jednak materiał z jakiego wykonano Hustle to nie jedyny wyróżnik. Niezwykły terminarz został zaprojektowany przez specjalistów z wielu dziedzin po to, by jak najbardziej wspierać rozwój osobisty i zawodowy. Zawartość kalendarza ma być opracowana z wyjątkową precyzją i obejmować różnorodne potrzeby, dalece wykraczające poza zapisanie godziny kolejnej wizyty u lekarza. Światowej sławy przedsiębiorcy pomogli umieścić w nim wszystko to, czego brakuje współczesnym kalendarzom, by osiągnąć sukces i znaleźć niezbędne do tego inspiracje. Na razie terminarz jest jeszcze na etapie dopracowywania tekstów, jednak kampania na Kickstarterze ruszyła już pełną parą i early birds można kupić już za 42 dolary australijskie – a w dodatku część dochodów z każdego sprzedanego kalendarza zostanie przeznaczona na zasadzenie nowych drzew.

 

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.