/hamag/assets/boso-slajd-jpg-10117.jpeg

Uwolnij stopy z Nakefit

Szpilki, sneakersy, a może balerinki? Każdy ma swoje ulubione buty. Jednak po ciężkim dniu i długim spacerze, najprzyjemniejsze jest ich ściągnięcie. Co powiecie na Nakefit?

Data publikacji: 25.06.2017

Są buty, które wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki, inne z kolei są tak wygodne, że zapominamy, że mamy je na nogach. Mimo to, wielu lekarzy i specjalistów podkreśla, że to chodzenie boso jest najzdrowsze dla nas i naszych stóp. Regularne spacery boso po plaży, lesie lub łące, mogą zredukować stres i nerwobóle, a także poprawić krążenie – a to oznacza pomoc w pozbyciu się tzw. lodowatych stóp. Taki spacer jest w dodatku idealnym substytutem masażu, a lista zalet chodzenia bez butów jest naprawdę długa. Niestety – ma ono także wady. Pierwszą, która się nasuwa, jest kwestia ewentualnego zranienia. Nakefit rozwiązuje ten problem.

Najnowszy wynalazek z Włoch, pozwala cieszyć się bosymi przechadzkami, a jednocześnie zagwarantować bezpieczeństwo naszym stopom. Nakefit to specjalne naklejki na stopę, które chronią ją przez pułapkami podłoża, a jednocześnie zapewniają swobodę i wygodę chodzenia bez butów. Ich twórcy zapewniają, że z Nakefit niestraszne są ostre skały, rozgrzany piasek czy klujące igliwie. Niepozorne naklejki poradzą sobie z każdą z tych niegodności, a do tego są antypoślizgowe, nieprzemakalne oraz wyjątkowo wytrzymałe. Świetnie nadają się także na basen czy do sauny, chroniąc przy okazji przed chorobami na które nasze nogi są narażone w takich miejscach.

Nakefit łatwo założyć i zdjąć, wystarczy jedynie przykleić je do stopy, nie wywołują też alergii. W chwili obecnej dostępne są w trzech kolorach: czarnym, różowym oraz błękitnym oraz damskiej i męskiej, a także dziecięcej wersji. Rzecz jasna w ofercie funkcjonują także standardowe rozmiary, tak by Nakefit były idealnie dopasowane. Zestaw 10 sztuk kosztuje 30 euro. Fundusze na uruchomienie projektu pomysłodawcy zebrali dzięki platformie Kickstarter, gdzie w zaledwie kilka dni Nakefit zebrało wymagane do uruchomienia 20 tysięcy euro, a w niecałe dwa tygodnie od startu kampanii na koncie projektu było już 200 tysięcy euro. Jak widać alternatywa dla japonek i sandałów wyjątkowo spodobała się użytkownikom platformy. Trzeba przyznać, że obietnice składane przez Nakefit są zachęcające, a możliwość bosych spacerów po plaży i lesie kuszą

 

Źródło: Elle / NakeFit

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.